احتمال کشته شدن رهبر داعش نزدیک به ۱۰۰ درصد است

2 تير 1396 ساعت 14:01


رییس کمیته دفاعی و امنیتی مجلس علیای روسیه اعلام کرد که احتمال کشته شدن رهبر گروه تروریستی داعش، نزدیک به ۱۰۰ درصد است.

به گزارش ایلنا به نقل از اینترفکس، «ویکتور اوزروف» رییس کمیته دفاعی و امنیتی مجلس علیا روسیه، امروز- جمعه- اعلام کرد:‌ «به نظرم صحت اطلاعات نزدیک به ۱۰۰ درصد است. این واقعیت که البغدادی (رهبر داعش) هنوز خودش را در هیچ جایی نشان نداده است نیز اطمینان را ایجاد می‌کند که وی کشته شده است.»

وی افزود:‌ «اگر وزیر دفاع روسیه خبر مرگ رهبر داعش را به رئیس‌جمهوری (ولادیمیر پوتین) داده است، پس احتمالا این قضیه صحت دارد.»

این سناتور ارشد روس گفت: «روسیه نمی‌خواهد جزو کشورهایی باشد که گزارش می‌دهند البغدادی هنوز زنده است.»

وزارت دفاع روسیه، هفته گذشته اعلام کرده بود در بمبارانی که در حومه الرقه انجام داده است، احتمالا ابوبکر البغدادی کشته شده است.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای افزوده بود: «در حمله جنگنده‌های روسیه به یک گردهمایی رهبران داعش که روز ۲۸ ماه می در حومه جنوبی الرقه در سوریه تشکیل شده بود، ۳۰ نفر از رهبران رده میانی داعش و ۳۰۰ نفر از نفرات آن نیز کشته شده‌اند.»

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است، براساس اطلاعاتی که از مجاری مختلف بررسی شده، احتمالا ابوبکر البغدادی در این گردهمایی حضور داشته و کشته شده است.

این خبر هنوز از سوی منابع دیگر تایید نشده است.

نام اصلی ابوبکر البغدادی، «ابراهیم عواد ابراهیم علی محمد البدری‌» است. او زاده سال ۱۹۷۱ احتمالا در نزدیکی سامرا در عراق است.

البغدادی در سال ۲۰۱۴ در مسجد جامع موصل که به مسجد «النوری» معروف است، خلافت خودخوانده خود را اعلام کرد.

گروه داعش روز چهارشنبه و در حالی که نیروهای عراقی به چند متری آن رسیده بودند، این مسجد و مناره ۸۰۰ ساله آن را منفجر کرد.


کد مطلب: 485893

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdceon8exjh8vvi.b9bj.html?485893

الف
  http://alef.ir