زن مکزیکی در اعتراض به ترامپ ویزای آمریکا را پس داد

16 بهمن 1395 ساعت 17:23


خانم کونترراس گفته بود اگر تراپ رئیس جمهور شود ویزایش را پس خواهد دادآلما سیلر کونترراس، زن ۵۹ ساله مکزیکی در اعتراض به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ویزای این کشور را پس داد.

خانم کونترراس که در شهر هرموسیلو در فاصله یک ساعت و نیمی مرز آمریکا زندگی می‌کند، از زمانی که به یاد دارد ویزای توریستی آمریکا را داشته است.آیا ترامپ جلوی مکزیک دیوار می‌کشد؟او از این ویزا برای خرید در آمریکا و همچنین دیدار با بستگانش در آریزونا، لاس‌وگاس و نیویورک استفاده می‌کرد. با این حال او دوشنبه گذشته به کنسولگری آمریکا در شهرش رفت و ویزایش را برگرداند.

تصمیم خانم کونترراس به حدود یک سال پیش باز‌می‌گردد که شنید دونالد ترامپ در زمان رقابت‌های انتخاباتی مردم مکزیک را "تبهکار و تجاوزگر" نامید.

دیوار ترامپ در مقایسه با دیوارهای معروف جهان
او گفت: "به شوهرم گفتم، این درست نیست. تصورش را بکن که او رئیس جمهور شود. اگر این اتفاق بیافتد من ویزایم را پس می‌دهم."

دوشنبه قبل خانم کونترراس به کنسولگری آمریکا رفت و ویزایش را به همراه نامه‌ای که در آن دلیل تصمیمش را شرح داده بود به ماموران کنسولگری تسلیم کرد.

او در نامه‌اش نوشت: "ویزایم را داوطلبانه بر‌می‌گردانم به این دلیل که حرف‌های رئیس جمهور شما را توهینی به مکزیک و مردم این کشور می‌دانم. این روش من برای نشان دادن اعتراضم به شما و برای حمایت از کشور و مردمی است که به آن عشق می‌ورزم."

آلما سیلر کونترراس همچنین گفت بار دیگر وقتی برای ویزا اقدام می‌کند که آقای ترامپ در کاخ سفید نباشد: "اگر ویزا بگیرم که خوب است، اگر نتوانم هم مشکلی نیست. من تصمیم را گرفته‌ام."

پس از این که یکی از اعضای خانواده تصویری از دستخط خانم کونترراس را روی فیسبوک گذاشت، او به فردی مشهور در مکزیک تبدیل شد و بسیاری از مردم گفتند که عملکرد او را می‌ستایند.

خانم کونترراس می‌گوید برخلاف نظر شماری از دوستانش عمل خود را اقدامی شجاعانه نمی‌داند و از سایر مکزیکی‌ها نیز توقع ندارد که عملکردی مشابه او داشته باشند: "هرکسی باید طبق روحیه خودش عمل کند. از هیچ کس نمی‌خواهم که ویزایش را پس دهد حتی از بچه خودم."

رابطه پیچیده
رئیس جمهور مکزیک بابت دعوت از دونالد ترامپ زمانی که نامزد ریاست جمهوری بود با انتقادهای زیادی روبرو شدبا این حال خانم کونترراس پیغامی برای انریکه پنیا نیتو، رئیس جمهور مکزیک دارد.

یکی از وعده‌های اصلی انتخاباتی دونالد ترامپ ساختن دیواری در مرز آمریکا و مکزیک بود. او سه روز پس از آغاز دوران ریاست جمهوری‌اش فرمان اجرایی ساخت دیوار را صادر کرد و گفت که مکزیک هزینه ساخت آن را خواهد پرداخت.

در پاسخ به این کار، رئیس جمهور مکزیک سفرش به آمریکا را لغو کرد. با این حال خانم کونترراس گفت که از رئیس جمهور کشورش توقع دارد که در مقابل آمریکا محکم‌تر بایستد: "او باید در دفاع از ما کمی تهاجمی‌تر باشد."


کد مطلب: 442250

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcenw8e7jh8ewi.b9bj.html?442250

الف
  http://alef.ir