خانواده‌ای که پول خرید نان هم ندارند/ کودک دو ساله در انتظار مهر ایرانی‌ها

بخش اجتماعی الف، 7 شهریور 96

7 شهريور 1396 ساعت 8:12


4 نفر هستند و خانه‌ای برای سرپناه ندارند، کودک دو سالشان عمل جراحی کرده و همه دار و ندارشان را برای درمان او داده‌اند؛ پول دارو و حتی خرید یک تکه نان هم ندارند، دستشان از همه جا کوتاه شده و امیدشان ...

به گزارش تسنیم، بی تابی می‌کرد و گرسنه بود مدام از مادرش می‌خواست برایش غذای بخرد اما مادر نمی‌توانست، چون پولی برای خرید نداشت.

محمدحسین از هم سن و سال‌های خودش نحیف‌تر است، مادرش می‌گوید به خاطر تغذیه‌اش است ...

محمدحسین حدود دو سال دارد و در بدو تولد تحت عمل جراحی (به دلیل انسداد روده) قرار گرفته است، خانواده‌اش به لحاظ مالی شرایط خوبی ندارند و دولت نیز کمکی را به آنها نکرده است.

مادر محمدحسین در این‌باره می‌گوید: قبل از تولد محمدحسین به همراه همسر و فرزند دیگرم در خانه‌ای اجاره‌ای در کرج زندگی‌ می‌کردیم و در آن زمان زندگی آرامی داشتیم. با تولد فرزندم و با توجه به بستری شدن وی در یکی از بیمارستان‌ها وضعیت زندگی ما نیز تغییر پیدا کرد.

وی می‌افزاید: هزینه بیمارستان و عمل جراحی زندگی ما را دگرگون کرد و این در حالی بود که دیگر توان پرداخت اجاره و حتی خرید داروها و شیرخشک مخصوص محمدحسین را نداشتیم.

زندگی هر روز برایمان سخت‌تر می‌شد و همسرم نیز بیکار شده بود به ناچار برای تغییر شرایط به تهران آمدیم اما...

مادر محمدحسین می‌گوید: تهران برای ما خوش یمن نبود و روزهای سختی را گذراندیم و همینک هم وسایلمان در یکی از مراکز شهرداری قرار داده‌ایم و خودمان نیز در یکی از مسافرخانه‌های تهران که توسط کمیته امداد تهیه شده اسکان پیدا کرده‌ایم.

وی می‌گوید: از روی بچه‌هایم خجالت می‌کشم چون پولی برای تهیه یک تکه نان هم نداریم ضمن اینکه محمدحسین هم هر روز نحیف‌تر از گذشته می‌شود.

مادر محمدحسین در حالی که فرزند خود را به بغل گرفته بود زیر لب گفت: خدا ما را فراموش نخواهد کرد...


کد مطلب: 506358

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcenp8nvjh87xi.b9bj.html?506358

الف
  http://alef.ir