ازدواج سفید یا بخت سیاه جوانان

10 خرداد 1395 ساعت 9:09


پایگاه اطلاع رسانی سفیر افلاک در مطلبی با عنوان 'ازدواج سفید یا بخت سیاه جوانان' نوشت:جوامع امروز را می توان به نبرد فرهنگی بین کشورها تشبیه کرد؛ جنگی که در آن جوامع غرب در حال القای فرهنگ خود به جوامع بشری هستند که رواج پیده ای به نام ازدواج سفید را می توان نمونه ای از این القای نامشروع فرهنگ غربی عنون کرد.

در ادامه این مطلب آمده است:به گزارش سفیر افلاک؛ در جامعه امروز که می توان آن را به نبرد فرهنگی بین کشورها تشبیه کرد؛ جنگی که در آن جوامع غرب در حال القای فرهنگ خود به جوامع بشری هستند که رواج پیده ای به نام ازدواج سفید را می توان نمونه ای از این القای نامشروع فرهنگ غربی عنون کرد.

عظیم دارایی فاضلی روانشانس مسائل خانوادگی- اجتماعی برای شناخت خانواده ها با این پدیده غیر شرعی یاداشتی را در اختیار سفیرافلاک به شرح ذیل قرار داده است.

ازدواج سفید چیست؟
منظور از ازدواج سفید زندگی مشترک زن و مرد بدون ازدواج رسمی است. یعنی به گونه ای که زن و مرد بدون اینکه خطبه عقد یا صیغه بین شان جاری شود برای زندگی زیر یک سقف می روند. هم خانگی بدون ازدواج یا ازدواج سفید، پدید ه ای است که دختر و پسر به عنوان هم خانه با یکدیگر زندگی می کنند، بی آنکه میان آن ها پیوند رسمی ازدواج و رابطه زن و شوهر باشد.

رواج چنین پدیده ای در جامعه صدای هشدار کار شناسان را به دلیل خاطرات گسترده حقوقی ، روانی و اجتماعی آن بلند کرده است. در این پدیده دختر و پسر و یا زن و مرد مجرد به عنوان هم خانه با یکدیگر زندگی می کنند، بی آنکه میان آن ها پیوند زن و شوهری باشد.

در دنیای غرب، با توجه به تغییر سبک زندگی و در کنار آن، افزایش فشارهای اقتصادی ، به طور کلی میلی به ازدواج شرعی و رسمی کاهش یافته و روابط ، بیشتر بر پایه ارضای غرایز و آزمایش گونه شکل می گیرد.

علل گرایش به ازدواج سپید

نبود مسئولیت پذیری ریسک فاکتوری اساسی برای زندگی محسوب می شود؛ چرا که در چنین روابطی افراد مسئولیت عملکرد خود را برعهده نمی گیرند. در حال حاضر که فضای ازدواج مناسب نیست و افراد به علت مشکلات مانند مسائل اقتصادی تمایل به ازدواج و رفتن زیر یک سقف را ندارند.

چنین افرادی برداشت درستی از خانواده و کارکردهای آن ندارند .خیلی دیر به بلوغ فکری لازم برای تعهد و مسئولیت پذیری ازدواج می رسند و از آن می گریزند زیرا یک الگوی موفقی در مورد ازدواج و خانوده تجربه کرده اند.

تحقیقات نشان داده است زنان در چنین رابطه هایی از انواع دیگر ازدواج دچار خشونت خانگی می شوند و چنین روابطی زودتر از ازدواج های رسمی و شرعی از هم می پاشد و کسانی که چنین سبکی از زندگی هم خانگی دارند پیوند را انتخاب می کنند کارکردهای خانواده را باور ندارند زیرا نزدیکان خود ان را تجربه نکرده اند.

معرفی این سبک زندگی (ازدواج سفید ) به عنوان تشویق جوانان به سمت ابتذال و بی بند باری و بی مسئولیتی زن و شوهر نسبت به هم، ارمغان دیگری به همراه ندارد لذا دشمن برای از هم پاشیدن بنیاد خانواده و عفت پاکی دختران ما از این راه وارد شده است که دقت و مسئولیت دو چندان والدین و همچنین برخورد مسئولین با مروجین این پدیده را می طلبد.


کد مطلب: 357651

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcenf8xzjh8npi.b9bj.html?357651

الف
  http://alef.ir