روحانی: اخلاق در انتخابات قربانی نشود /به رقیب اخم نکنیم

22 فروردين 1396 ساعت 16:10


رئیس جمهور کشورمان خواستار توجه به گفتمان تولید و اشتغال و کار در سال جاری شد.

حسن روحانی در آئین افتتاح پروژه های عمرانی در مازندران افزود : باید بگذاریم این مرغ خوش آواز اخلاق و آرامش در زندگی ما ادامه داشته باشد و به آن تیراندازی نکنیم و این فرشته اخلاق همچنان بالای سر ما به پرواز بپردازد. نباید اخلاق در انتخابات قربانی شود.

وی گفت : برای چه و که باید دین خود را بفروشیم ، چرا باید اخلاق و صداقت را فدا کنیم، باید شرایطی ایجاد کنیم که انتخابات اخلاقی و شکوهمند داشته باشیم و به خیر کشور و دین مبین اسلام باشد.

اهم اظهارات رئیس جمهور را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* شرایط انتخاباتی ما با کشورهای اروپایی و آمریکایی تفاوت دارد و ما زیر چتر ولایت فقیه ، قانون اساسی و بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار داریم و از همه مهم تر ، ما در کشور اسلامی زندگی می کنیم و باید ادبیات ما نیز با شرایط بزرگان دین ما همخوانی داشته باشد.

*باید همه ما کینه ها را کنار بگذاریم و برادرانه در کنار یکدیگر کار کنیم ، چرا که کینه ها خواب و نشاط را از انسان سلب می می کند. ما باید زمینه ای را فراهم کنیم که مردم ما در سایه نشاط و شادابی و امنیت زندگی کنند.

*ما باید رقیب را بپذیریم و نباید نسبت به حضور رقیب اخم کنیم و نگران باشیم ، نباید به گونه ای فکر کنیم که حضور رقیب زندگی را بر ما تنگ می کند و با دیدن آن ، جوری حرکت و به گونه ای برخورد کنیم که انگار نمی خواهیم رقیب را ببینیم.

*ما همه اهل یک کشور و مملکت هستیم و باید برای آبادانی کشور تلاش داشته باشیم و همه تلاش خود را برای تولید و اشتغال جوانان به کار بگیریم .

*همه ما باید از خوشی و نشاط مردم خوشحال باشیم و دست به دست هم بدهیم تا کارها پیش برود.

* همه باید گفتمان خود را کار و تلاش و اشتغال قرار دهیم، انتخابات ریاست جمهوری و شوراها باید با یک تحرک بسیار خوب و حضور باشکوه مردم همراه شود چراکه ما در شرایط حساسی قرار داریم و باید وحدت و قدرت خود را به دنیا نشان دهیم.

*{روحانی در پاسخ به منتقدان افزایش تحرک دولت یازدهم}: دولت با برنامه ریزی که در ابتدای کار انجام داد در طول سال از جمله دهه فجر، هفته دولت ، ابتدا و انتهای سال و تمامی مناسبت ها پروژه هایی را برای افتتاح داشته است.

*این روند نیز با برنامه ریزی در روزهای آخر دولت یازدهم ادامه داشته و این نمایش تلاش کارگزاران دولت، نمایندگان مجلس و به طور کلی همت ملی است.همه ما باید از تحرکی که برای توسعه کشور انجام می شود و از نشاط مردم خوشحال باشیم.

*{با اشاره به وضعیت سرمازدگی باغ های مرکبات مازندران}: دولت در حد مقدور کمک هایی را برای جبران خسارات به باغداران داشته است. کارهای بزرگی در حوزه های عمرانی در استان مازندران در دست اجراست و دولت مصمم به خدمتگزاری به مردم است.

رئیس جمهوری و تعدادی از اعضای هیات دولت صبح امروز برای افتتاح 34 طرح آماده بهره برداری و آغاز عملیات اجرائی 9 طرح به مازندران سفر کردند.

بهره برداری از طرح ها و آغاز عملیات اجرائی آنها به صورت ویدیوکنفرانسی با حضور رئیس جمهوری در بندر امیرآباد آغاز شد .پیش از بهره برداری یا کلنگ زنی مجموعه طرح های هر وزارتخانه ، وزیران دولت به صورت جداگانه گزارشی را با حضور در محل اجرای طرح ها به رئیس جمهوری ارائه کردند و سپس دکتر روحانی دستور افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی را صادر کرد.

برای اجرای 34 طرح زیربنائی ، عمرانی و اقتصادی در بخش های مختلف که بیش از هشت هزار نفر اشتغال زایی دارد ، افزون بر 18 هزار و 650 میلیارد ریال هزینه شده است .

راه اندازی نخستین کارخانه تولید کاغذ تحریر کشور ، 6 پست اسکله با ظرفیت 3.5 میلیون تن ، دیوار حفاظتی، تجهیزات تخلیه و بارگیری ، سیلوی 46 هزار تنی غلات ،انبار ذخیره روغن 7 هزار و 500 تنی در بندر امیر آباد ، واحد ذغالشویی 700 هزار تنی البرز شرقی ، تونل پل سفید و 40 کیلومتر از بزرگراه قائمشهر- تهران، تونل چالوس- نوشهر، کمربندی ساری و محور بهشهر زاغمز ، بزرگترین پایانه صادراتی خاوریار خاورمیانه و 13 واحد درمانی و بهداشتی از مهم ترین طرح هایی است که به بهره برداری رسیده است .برای آغاز عملیات اجرایی 9 طرح عمرانی و زیربنایی نیز دولت حدود 15 هزار و 220 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی کرده است.

اتصال اسکله رورو بندرامیرآباد به شبکه راه آهن سراسری، شهرک صنعتی شرق استان، احیای تالاب میانکاله، سالن کشتی پنج هزار نفری ، کارخانه چوب ام دی اف از مهمترین پروژه هایی است که در این سفر عملیات آن اجرایی شد.

در نخستین سفر رئیس جمهوری به مازندران که در مهرماه سال 94 انجام شد، 46 طرح با اعتباری حدود 10 هزار میلیارد ریالی مصوب شد که تاکنون از لحاظ اعتباری حدود 90 درصد اعتبار آن نقد شد و از لحاظ فیزیکی نیز تعدادی از این پروژه ها به بهره برداری و یا در زمان مقرر مصوب افتتاح می شود.

در مجموع در دولت تدبیر و امید حدود 5 هزارو 560 طرح عمرانی با اعتباری افزون بر 80 هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسید و برای حدود 150 هزار نفر نیز ایجاد اشتغال شد.


کد مطلب: 461376

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcefz8epjh8pxi.b9bj.html?461376

الف
  http://alef.ir