لاوروف: با ترامپ درباره تقويت روابط دو جانبه گفتگو کردم

20 ارديبهشت 1396 ساعت 21:16


وزیر امور خارجه روسیه: تمایل ترامپ را برای حل بحران سوریه و همکاری با روسیه در این زمینه حس کردم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، در واشنگتن، پس از دیدارش با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد، با ترامپ درباره تقویت روابط دو جانبه و ضرورت پرهیز از سنگ اندازی در مسیر روابط دو کشور گفتگو کردم.
وی افزود: تمایل آقای ترامپ را برای حل بحران سوریه و همکاری با روسیه در این زمینه حس کردم.
لاوروف اعلام کرد، گفتگوهای من با ترامپ به موضوع تحریم های علیه روسیه کشیده نشد.
وی افزود، یکی از ویژگی های ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور، این است که قبل از بیان سخنانی که می تواند به روابط با آمریکا آسیب برساند به خوبی می اندیشد.
وی گفت ادعای مداخله روسیه در انتخابات آمریکا بی اساس است و دلیلی در این زمینه وجود ندارد و امکان وقوع آن نیست.
خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بعد از دیدار با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت کشتار وحشتناک در سوریه باید متوقف شود و همه در حال کار برای رسیدن به این هدف هستند.
وزیر خارجه روسیه بعد از دیدار با دونالد ترامپ گفت موضوع اصلی طرفین دیدگاه‌هایی درباره مناطق کاهش درگیری در سوریه بود که پیشتر توسط رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا مطرح شده بود.
لاوروف اعلام کرد، در این دیدار درباره روند اجرای توافق برای ایجاد مناطق کم تنش در سوریه به وی‍ژه در نزدیکی مرزهای اردن گفتگو کردیم.
شبکه العربیه نیز اعلام کرد، رئیس جمهور آمریکا، پس از دیدار با وزیر امور خارجه روسیه ، این دیدار را بسیار مثبت خواند و افزود:«باید با هم برای توقف کشتار وحشتاک در سوریه تلاش کنیم.»


کد مطلب: 470844

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcee78eejh8fvi.b9bj.html?470844

الف
  http://alef.ir