دکتر ولایتی؛ هیچ واحدی در دانشگاه آزاد تعطیل نمی شود

3 تير 1396 ساعت 11:29


رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه توسعه کمی این دانشگاه مصلحت نیست،گفت: با تعطیل شدن واحدها به ویژه در مناطق دور و کمتر توسعه یافته نیز موافق نیستم.

دکتر علی اکبر ولایتی در مصاحبه اختصاصی با صدا و سیما با بیان اینکه از مهمترین بخش های کارآمد دانشگاهی ، واحدهای مستقر در مناطق محروم است ، افزود : تعطیل کردن واحد دانشگاهی در این مناطق مردم را مایوس می کند.

رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت :‌ اگر واحد دانشگاهی در منطقه ای دور ضررده باشد باید این ضرردهی از محل دیگری جبران شود و به همین علت واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور به ده منطقه تقسیم خواهد شد تا مثل سنوات گذشته هر منطقه خودکفا باشد و واحد های ضررده و سودده در هر منطقه با هم همپوشانی داشته باشند.

آقای ولایتی تغییرات در ترکیب رشته های دانشگاهی در دانشگاه آزاد را نیز ضروری دانست و گفت : رشته های کاردانی ما به سوی علوم کاربردی و علوم تجربی سوق خواهد یافت تا بتوانیم متناسب با نیاز کشور تکنسین های خوب تربیت کنیم.

رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد : اگر مدارس سما و قسمت های کاردانی را به سمتی جهت بدهیم که گروهی تکنسین و فوق دیپلم کارآمد تربیت شوند برای کشور کارآمدی خوب خواهند داشت.
آقای ولایتی گفت : راه اندازی مقطع متوسطه ( دبیرستان ) و جذب و تربیت استعدادها و آماده کردن آن ها برای ورود به دانشگاه از دیگر برنامه های نوین دانشگاه است و با این اقدام زنجیره کامل تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی خواهیم داشت.

آقای ولایتی توجه به توسعه امور پژوهشی و جذب نخبگان را نیز از دیگر اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی بیان و تاکید کرد: آقای موسی خانی به عنوان معاون جدید پژوهشی دانشگاه ماموریت دارد تا در مدت یک ماه برنامه جامعی را در خصوص جذب و حمایت از نخبگان ارائه کند تا دانشگاه در آن مسیر حرکت کند.

رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی ساماندهی برنامه های فرهنگی را از دیگر اولویت های دانشگاه آزاد بیان کرد و گفت: برای پیشبرد امور فرهنگی از آقای کلانتری که دارای سوابق خوب در حوزه و دانشگاه است دعوت به همکاری کردیم.


کد مطلب: 486108

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdce7p8evjh8vzi.b9bj.html?486108

الف
  http://alef.ir