کاهش هزینه درمان سرطان به حدود 40 درصد

17 فروردين 1396 ساعت 17:30


وزیربهداشت با نمایندگان انجمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، سید حسن هاشمی در این دیدار نوروزی که با هماهنگی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت برگزار شده بود، گفت: این بهترین جلسه‌ای است که در سال جدید داشته‌ام چرا که حس نوع دوستی، همدلی و انگیزه مسوولیت پذیری اجتماعی در آن موج می‌زند و مصداق خدمت و ایثار است. تنها حوزه‌ای که من و خانواده‌ام نسبت به خدمت در آن غبطه می‌خوریم حوزه ارزشمند خیریه‌ها و امور خیر برای مردم کشورم است. تلاش نیک اندیشان برای گره گشایی در حوزه سلامت مردم ستودنی است و نزد پرودگار اجری بزرگ دارد.

وزیر بهداشت افزود: موضوع شعار امسال روز جهانی بهداشت هم، افسردگی و بیماری های روان است که اگر مغفول بمانند، مشکلات بیشتر خواهند شد. متاسفانه در کشور ما حاشیه زیاد است و در بین همین حاشیه‌هاست که حقوق مردم گم می‌شود.

وی همچنین اظهار کرد: اگر خدمت مخلصانه و صادقانه به مردم مبنای زندگیمان قرار بگیرد شرایط دگرگون می‌شود و دیگر شاهد بی اخلاقی‌ها و زیاده خواهی‌ها نخواهیم بود.

هاشمی با بیان اینکه امیدوارم به لطف خدا کارها و اقدامات بسیار خوبی که در دولت یازدهم آغاز شده، استمرار داشته باشد و به سرانجام برسد، گفت: در ابتدای سال جدید و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، به رییس جمهوری محترم پیشنهاد تشکیل یک سازمان رفاه اجتماعی را دادم که اقدامی برای حل گرفتاری‌های رفاهی و اجتماعی مردم باشد.

وزیر بهداشت در این نشست یادی از مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی کرد و گفت: در آخرین نشستی که با این بزرگوار داشتم، ایشان نسبت به آینده بسیار خوش بین بودند و گفتند که روابط ما در دنیا و منطقه تحکیم خواهد شد و تاکید داشتند که به بخش رفاه اجتماعی باید توجه ویژه بشود.

هاشمی همچنین تصریح کرد: حوزه اجتماعی وزارت بهداشت در جلب خیرین، سازمان‌های مردم نهاد و نیکوکاران عملکرد بسیار درخشانی داشته است. آنها در سال 95، 1500 میلیاردتومان به حوزه سلامت کمک کرده‌اند و صرف نظر از ارزش ریالی آن، این مشارکت‌ها منجر به ارتقای حوزه معنوی و فرهنگی در جامعه می‌شود.

وی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های معاون اجتماعی وزارت بهداشت، افزود: در نخستین نشستی که با حضور حاج آقا نیری بعد از ایجاد معاونت اجتماعی داشتم یک لیست طولانی از تشکل‌های غیر دولتی را که درخواست مجوز را داشتند ملاحظه کردم که خوشبختانه با همت و تلاش‌هایی که در این معاونت انجام شده، هیچ تشکلی در نوبت برای ثبت وجود ندارد.

هاشمی همچنین ایجاد معاونت اجتماعی را مقدمه خوبی برای مشارکت هرچه بیشتر مردم در حوزه سلامت دانست و بر تقویت هرچه بیشتر آن تاکید کرد.

وی با اشاره به انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت، بیان کرد:یکی از کارهایی که در این خصوص باید انجام شود رایزنی با انجمن‌های مختلف بوده که در جابجایی بخش اعتبارات می‌تواند موثرتر واقع شود.

وزیر بهداشت، طرح تحول سلامت را از جنس کارهای خیر برای مردم ذکر کرد و گفت: گزارشاتی که دکتر اسماعیل اکبری در حوزه سرطان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ابتدای کار دولت یازدهم ارائه دادند حاکی از پرداخت 93 درصدی هزینه ها از جیب مردم بود که اکنون به زیر 40 درصد رسیده است. همچنین افزایش دسترسی به پزشکان و متخصصان در مناطق محروم با توزیع 12 هزار نفر پزشک و متخصص نیز از دیگر خدماتی است که در راستای کمک به مردم مناطق محروم انجام شده است.

هاشمی، تحویل 27 هزار تخت بیمارستانی در دولت یازدهم را یکی از افتخارات این دولت دانست و گفت: در دور ه‌های قبل این عدد 1700 تخت بوده که جهش 12 برابری آن به سلامت مردم کمک زیادی کرده است . خدا را شاکرم که بدقول نشدیم و توانستیم به تعهدی که به مردم داده بودیم جامه عمل بپوشانیم. در حال حاضر 6500 پروژه در مناطق محروم در دست ساخت داریم و 570 پروژه نیز در سیستان و بلوچستان در حال اجراست.

 هاشمی افزود: بررسی‌ها نشان داده است که 19 درصد از اعتبارات طرح تحول سلامت در بخش دستمزد هزینه شده و بقیه 81 درصد نیز صرف زیرساخت‌ها شده است. امیدوارم بیش از گذشته فرصت ظهور و بروز خدمت رسانی در این عرصه ر ا کشف کنید و با شرکت در امور خیر به مردم بتوانیم بخش عمده ای از مشکلات حوزه سلامت را حل کنیم.


کد مطلب: 459801

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdce7o8ezjh8nvi.b9bj.html?459801

الف
  http://alef.ir