یاوه‌گویی‌های ترامپ و نتانیاهو علیه ایران

2 خرداد 1396 ساعت 9:44


رئیس‌جمهوری آمریکا در اولین سفر رسمی خود به فلسطین اشغالی، مدعی شد که دولت ایران تمامی منطقه را به خطر انداخته است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، دوشنبه‌شب پس از گفت‌وگو با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، مدعی شدد که حکومت ایران تمامی منطقه را به خطر انداخته است. ترامپ در این کنفرانس خبری، ادعا کرد، ایران در کنار داعش تهدیدی برای صلح و ثبات خاورمیانه است.

رئیس‌جمهوری آمریکا پیش از مذاکراتش با نخست‌وزیر اسرائیل، نیز گفته بود که برجام به طنابی برای نجات ایران از فروپاشی مبدل شد و آمریکا نمی‌بایست وارد این توافق می‌شد. او افزود، ایران نباید هرگز سلاح هسته‌ای داشته باشد.

نخست‌وزیر اسرائیل نیز در این دیدار از «تغییر موضع آمریکا در قبال ایران» قدردانی کرد و گفت: «من می‌خواهم تو بدانی که ما چقدر از تغییر سیاست آمریکا درقبال ایران که شما همین یک ساعت پیش به صراحت بیان کردی، قدردانیم. من می‌خواهم تو بدانی که ما چقدر از تصمیم شجاعانه‌ات در اقدام علیه استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه سپاسگزاریم.»

به گزارش رسانه‌های عبری‌زبان، بنیامین نتانیاهو برخی پیشنهادها را برای سخت‌گیری جدید در ارتباط با ایران و مخالفت با  حضور نظامی ایران در سوریه، در مذاکرات با ترامپ مطرح کرده است.

رئیس‌جمهور آمریکا یکشنبه یک روز پیش از سفر به سرزمین‌های اشغالی، در گفت‌وگو با «سلمان بن‌عبدالعزیز» پادشاه عربستان و نیز در سخنرانی خود در نشست سران ۴۰ کشور اسلامی در ریاض، ایران را به مداخله در امور داخلی کشورهای منطقه و حمایت از تروریسم متهم کرد.


کد مطلب: 474902

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdzo0oxyt05n6.2a2y.html?474902

الف
  http://alef.ir