استاندار خوزستان: بازگشت ۳۰۰ هزار زائر به خوزستان/ تکمیل ظرفیت پارکینگ چذابه شایعه است

29 آبان 1395 ساعت 11:24


استاندار خوزستان با بیان اینکه تا کنون ۳۰۰ هزار زائر از طریق مرزهای خوزستان وارد کشور شدند، گفت: پارکینگ چذابه تکمیل نشده و ظرفیت پذیرش ۴ تا ۵ هزار خودروی زائران را دارد.

به گزارش تسنیم، غلامرضا شریعتی در گفت‌وگویی در مرز چذابه اظهار داشت: وضعیت مرزهای خوزستان عادی است و اتباع بیگانه همراه با زائران ایرانی از مرزهای خوزستان برای شرکت در برنامه اربعین حسینی خارج شدند.

وی افزود: تمامی خدمات مورد نیاز زائران طبق برنامه‌های تدوین شده در حال انجام و تمامی  زائرانی که موفق به دریافت ویزا شدند می‌توانند از مرزها عبور کنند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه تاکنون یک‌میلیون و 100 هزار زائر حسینی از مرزهای شلمچه و چذابه عبور کرده‌اند، گفت: حدود 300 هزار زائر از مرزهای شلمچه و چذابه وارد خوزستان شدند که برای رفاه حال زائران بازگشته از سفر معنوی نیز تمهیدات مورد نیاز برنامه‌ریزی و تدوین شد.

وی با تکذیب شایعه تکمیل شدن پارکینگ مرز چذابه، عنوان کرد: پارکینگ چذابه تکمیل نشده و  ظرفیت پذیرش 4 تا 5 هزار خودروی زائران را داشته و 10 کیلومتر قبل از مرز چذابه پارکینگ شهرداری بستان نیز ظرفیت لازم برای پارک خودروهای شخصی را دارد.

شریعتی بیان کرد: مرزهای خوزستان آماده پذیرش زائران حسینی مرز مهران است و توصیه می‌شود که زائران با درد دست داشتن روادید معتبر به مرزها مراجعه کنند.


کد مطلب: 415402

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdzk0oxyt0fo6.2a2y.html?415402

الف
  http://alef.ir