حمایت ترامپ ازتلاش‌های ایران برای مبارزه با داعش

8 مهر 1394 ساعت 19:37


کاندیدای ریاست جمهوری پیشتاز حزب جمهوری‌خواه آمریکا اظهار کرد، از تلاش‌های روسیه برای مبارزه با شبه‌نظامیان گروه تروریستی داعش در خاورمیانه از جمله سوریه حمایت می‌کند.

دونالد ترامپ، کاندیدای پیشروی ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره این که آیا حامی کشورهایی همچون روسیه است که از دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه حمایت می‌کنند یا حامی کسانی است که مدعی هستند او منبع بحران در سوریه است، گفت: من طرفدار گروهی هستم که می‌گوید اگر روسیه می‌خواهد برود و با داعش بجنگد شما باید به آنها اجازه این کار را بدهید و با کسانی که می‌گویند ما حسود هستیم و نمی‌خواهیم آنها چنین کاری انجام دهند، مخالفم.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ که در نظرسنجی‌های مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه، پیشتاز است اظهار کرد: آمریکا باید از کسانی که برای نابودی گروه تروریستی داعش که بخش‌های زیادی از سوریه و عراق را اشغال کرده، اقدام می‌کنند، حمایت کند.

جمهوری‌خواهان آمریکا از سیاست خارجه باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در سوریه انتقاد کرده‌اند. ترامپ همچنین درباره اینکه آیا بشار اسد منبع مشکلات سوریه است گفت، این مساله مشخص نیست و در عین حال این سوال مطرح می‌شود که اگر وی سرنگون شود، چه کسی جانشین او خواهد شد.

ترامپ خاطرنشان کرد: هیچ کس نمی‌داند چه کسانی می‌خواهند بیایند و جایگزین بشار اسد شوند و شاید در نهایت آنها بدتر از او باشند.

ترامپ ادامه داد: ما دائما در سال‌های اخیر در دنیا از کسانی طرفداری کردیم که در نهایت مشخص شده بدتر از کسانی که قبل از آنها در آن کشورها روی کار بوده‌اند، هستند.


کد مطلب: 298601

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdzj0xfyt0n96.2a2y.html?298601

الف
  http://alef.ir