آخرین مناظره انتخاباتی آمریکا تحت تاثیر چه موضوعاتی است؟

28 مهر 1395 ساعت 14:20


سی ان بی سی در مطلبی به بررسی مسائل مؤثر بر جریان آخرین مناظره انتخاباتی کلینتون و ترامپ پرداخت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سی ان بی سی، آخرین مناظره انتخاباتی دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون چهارشنبه شب (بامداد پنجشنبه به وقت تهران) در لاس وگاس برگزار خواهد شد. شاید این مناظره آخرین فرصت ترامپ برای ثابت کردن خود باشد. نامزد دموکرات ها در بیشتر نظرسنجی های انتخاباتی پیشتاز است و به نظر می رسد بیشترین آرای ایالت های تعیین کننده را نیز از آن خود کند. بیشتر تحلیلگران معتقد بودند ترامپ در مناظره اول عملکرد خوبی نداشت و در مقابل کلینتون شکست خورد. بسیاری از تحلیلگران نامزد جمهوری خواهان را فردی تندخو و عصبی دانستند که قادر به کنترل رفتار خود نیست.

دومین رویارویی دو نامزد دموکرات و جمهوری خواه با انتشار ویدئوی اظهارات زشت و ناپسند ترامپ درخصوص زنان همزمان شد. پس از انتشار این ویدئو، بسیاری از جمهوری خواهان از ترامپ خواستند از مبارزات انتخاباتی کنار برود؛ اما وی به خاطر اظهاراتش عذرخواهی کرد و به رقابت با کلینتون ادامه داد.

چندی پس از دومین مناظره، چندین زن دیگر نیز ادعا کردند ترامپ آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده است. ترامپ در واکنش ادعا کرد تمامی رسانه ها در یک تلاش هماهنگ سعی در تخریب وی دارند. وی همچنین از احتمال وقوع تقلب گسترده در انتخابات آمریکا سخن گفت. بسیاری از صاحب نظران معتقدند ترامپ در تلاش است با تکرار ادعای تقلب، زمینه را برای عذر و بهانه های پس از انتخابات فراهم کند.

ستاد کلینتون نیز با مسائل مختلفی دست و پنجه نرم می کند. اوایل هفته جاری، اف بی آی جزئیات دیگری از استفاده کلینتون از ایمیل شخصی اش در زمان تصدی گری بر وزارت خارجه منتشر کرد. 

همچنین افشای ایمیل های جدید علیه کلینتون از سوی ویکی لیکس وجهه نامزد دموکرات ها را تخریب کرده است. این ایمیل ها درخصوص مسائلی از قبیل بنیاد کلینتون و سخنرانی نامزد دموکرات ها برای بانک داران و سرمایه گذاران وال استریت است. این مناظره، آخرین رویارویی این دو نامزد انتخاباتی است. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 8 نوامبر (18 آبان) برگزار خواهد شد.


کد مطلب: 404125

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdxo0okyt0zf6.2a2y.html?404125

الف
  http://alef.ir