اشکال جدید تهدید در حال شکل‌گیری است

25 ارديبهشت 1394 ساعت 11:28


رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور با اشاره به اینکه با وجود توسعه فناوری‌ها شاهد این هستیم که اشکال جدیدی از تهدید وارد این عرصه شده است گفت: حرکت‌های جدید امریکا برای ایجاد تشنج در کشورهای اسلامی بدون حضور مستقیم خود در کشورها به صورت جنگ‌های نیابتی صورت می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، غلامرضا جلالی در همایش تخصصی مدیران کل پدافند غیرعامل استانداری‌های کشور در بابلسر با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل در کشور و موفقیت در به دست آوردن دستاورد‌های خوب در این زمینه اظهار کرد: پدافند غیرعامل تقابل جدی با تهدیدها است و تلاش کردیم ابتدا تهدیدهای امروزی را بشناسیم زیرا تهدیدهای امروز نسبت به گذشته کاملا متفاوت بوده و نیازمند نگاهی تخصصی است.

وی با بیان اینکه مبانی تهدیدهای امروزی به نوعی دانش و فناوری است و می‌تواند در کنار خود هم فرصت تولید و هم فرصت تهدید فراهم آورد، تصریح کرد: با وجود توسعه فناوری‌ها شاهد این هستیم که اشکال جدیدی از تهدید وارد این عرصه شده است.

جلالی افزود: مساله پدافند عامل یک مساله همیشگی و مستمر است و به یک مقطع خاص مربوط نمی‌شود و به دور و نزدیک شدن تهدید ارتباطی ندارد بنابراین می‌توان گفت که پدافند غیرعامل برای همیشه یک اصل است.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور به مسایل اخیر سیاسی و حرکت‌های جدید امریکا برای ایجاد تشنج در کشورهای اسلامی بدون حضور مستقیم خود در کشورها اشاره و خاطرنشان کرد: سیاست‌های اخیر امریکا برای ایجاد تشنج در منطقه با تشکیل گروه‌های تکفیری و داعش و نظایر آن و با وارد کردن مردم کشورها در جنگ به نحویاست که حضور فیزیکی در منطقه ندارد و جنگ‌های نیابتی به راه می‌اندازد.

وی ادامه داد: پدافند غیرعامل در مسئله مواد مخدر نیز باید طوری عمل کند که یک نفر کمتر معتاد شود و یا اینکه در حوزه امنیتی یک قتل کمتر روی دهد و در دیگر موارد نیز اینگونه عمل کند از این رو همایش‌ها بایستی جنبه موتور محرک داشته باشد.

وی با تاکید بر آموزش جدی پدافند غیرعامل به مسئولان گفت: همه باید در این زمینه گام برداشته و رو به جلو حرکت کنیم.


کد مطلب: 271123

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdxf0xsyt05f6.2a2y.html?271123

الف
  http://alef.ir