آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل زدگان خوزستان

27 فروردين 1395 ساعت 9:42


مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از امداد رسانی به ۶۲۴ خانوار سیل زده در سطح استان خبر داد.

علی خدادادی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در پی بارندگی های روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، تاکنون به ۶۲۴ خانوار متشکل از ۲ هزار و ۸۰۸ نفر امدادرسانی شده است.

وی با بیان این که در اهواز روستاهای گبیر ۱، جسانیه و بنی سادات متاثر از سیل شده اند، افزود: در این روستاها ۱۲۰ خانوار متاثر از سیل متشکل از ۵۴۰ نفر امدادرسانی شده است.

خدادادی ادامه داد: یک اردوگاه اسکان اضطراری برای روستاهای جسانیه و گبیر ۱ به ظرفیت ۴۰۰ نفر و یک اردوگاه اسکان اضطراری در الهایی به ظرفیت ۲۰۰ نفر برپا شده است و ۷۰ نیروی عملیاتی متشکل از ۱۷ تیم امداد و نجات در حال امدادرسانی به ساکنان این روستاها هستند.

وی گفت: همچنین در روستاهای بنی سادات و گبیر ۱، ۷۰ دستگاه چادر تحویل اهالی روستاها شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان این که در باغملک نیز به ۳۲ خانوار امداد رسانی شده است، افزود: چهار تیم امداد و نجات کار امدادرسانی به سیل زدگان باغملک را انجام می دهند؛ این ۳۲ خانوار متشکل از ۱۴۴ نفر به مناطق امن منتقل شده اند.

وی اظهار کرد: همچنین با توجه به وضعیت بحرانی شهرستان ها، ۴ تیم امداد و نجات برای امدادرسانی و اسکان اضطراری به دزفول اعزام شده اند. کمک های امدادی از شهرستان اندیمشک نیز در قالب ۲۰۵ تخته پتو، ۶۰۰ متر موکت و ۴۰ کیلو نایلون پوششی به دزفول ارسال شده است.

خدادادی با اشاره به شرایط بحرانی درمنطقه الوار گرمسیری اندیمشک، گفت: یک تیم امداد و نجات با عزیمت به منطقه انارکی در ارتفاعات صعب العبور و کوهستانی بخش الوار اندیمشک، کار امدادرسانی به ۲۰ خانوار را انجام داده و اقلام میعشتی و امدادی را بین سیل زدگان منطقه توزیع کردند.

وی افزود: همچنین با توجه به گرفتاری سه ماهیگیر در یک قایق در سیلاب های منطقه چم گلک، یک تیم امداد و نجات به رها سازی این ماهیگیران اقدام کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان اظهار کرد: در گتوند نیز محل زندگی عشایر منطقه صالح شهر کاملا به زیر آب رفته است. ۲۰ خانوار ساکن این منطقه متشکل از ۱۲۷ نفر به یک مدرسه در منطقه اقماری منتقل شده اند. ۲۴۰ متر موکت و ۵۰ تخته پتو بین سیل زدگان توزیع شده است و دو تیم امدادی متشکل از ۱۸ امدادگر و نجات گر کار امدادرسانی به این خانوارها را بر عهده دارند.


کد مطلب: 345338

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdsk0sjyt0os6.2a2y.html?345338

الف
  http://alef.ir