راننده ارابه شیطانی پای چوبه دار

بخش حوادث الف؛ 11تیر 96

11 تير 1396 ساعت 10:29


پسر شیطان‌صفت که با همدستی دوستش، پسر نوجوانی را ربوده و او را در بیابان‌های اطراف کرج مورد آزار و اذیت قرار داده بود صبح فردا به دار مجازات آویخته می‌شود.

 رسیدگی به این جنایت سیاه از غروب یکی از روزهای اردیبهشت 95، هنگامی در دستور کار مأموران کلانتری ماهدشت قرار گرفت که آنها در جریان ربوده شدن پسر 16 ساله‌ای به نام «آرش» توسط سرنشینان یک خودرو پیکان سفید و آزار و اذیت وی قرار گرفتند.

شاکی که به شدت شوکه بود و همراه پدرش به کلانتری رفته بود به مأموران گفت: «چند روز قبل همراه خانواده‌ام به باغ خانوادگی‌مان در کرج آمدیم. امروز با مادرم بر سر موضوعی جروبحث‌مان شد و با ناراحتی از باغ بیرون آمدم با اینکه کوچه باغ خلوت بود. اما مسافت زیادی را طی کردم و از یک دکه مقداری خوراکی خریدم و بعد هم کنار جدول نشستم. اما ناگهان یک خودروی پیکان جلوی پایم توقف کرد و راننده و یک سرنشین آن با چاقو مرا تهدید و سوار خودرو کردند. درحالی که به شدت ترسیده بودم نمی‌دانستم چه سرنوشت شومی در انتظارم است تمام پول‌های داخل جیبم را به آنها دادم. اما پسران خشن، با عبور از چند کوچه مرا به بیابان کشاندند و درحالی که هوا تاریک شده بود، هر 2 نفر مرا وحشیانه مورد آزار و اذیت قرار دادند. به گریه و التماس‌هایم هم توجهی نکردند. ساعتی بعد هم مرا سوار خودرو کرده و در نزدیکی باغ‌مان رهایم کردند. آنها حتی شماره تلفن همراهم را گرفتند تا در قرارهای بعدی مرا به راحتی پیدا کنند. ضمن اینکه تهدید کردند در این‌باره با هیچ کسی حرفی نزنم.

دستگیری تبهکاران
با طرح این شکایت و به دلیل حساسیت موضوع، پرونده با دستور قاضی برای رسیدگی دراختیار اداره آگاهی کرج قرار گرفت. با توجه به اینکه آدم‌ربایان چندین بار با پسر نوجوان تماس گرفته بودند کارآگاهان در نخستین گام و در یک قرار صوری، راننده پیکان را دستگیر کردند. «اشکان» - 24 ساله – پس از دستگیری منکر هرگونه آشنایی با پسر نوجوان شد اما در تحقیقات تخصصی، عامل جنایت سیاه لب به اعتراف گشود.

تحقیقات تکمیلی کارآگاهان اداره آگاهی نیز نشان داد متهم مالک خودروی پیکان سفید است و تماس‌ها و پیامک‌های رد و بدل شده با شاکی هر راه فراری را به روی او بسته بود.بدین‌ترتیب پرونده در شعبه یکم دادگاه کیفری (1) کرج به ریاست قاضی «هدایت رنجبر» تحت رسیدگی قرار گرفت.

درحالی که همدست دیگر متهم فراری بود، پرونده با حضور 3 قاضی عالی دادگاه جنایی کرج مورد رسیدگی قرار گرفت و قضات با استناد به اسناد پرونده و اظهارات شاکی، «اشکان» - متهم ردیف اول – را به اتهام آزار و اذیت به عنف به اعدام، به جرم آدم‌ربایی با خودرو سواری به 15 سال حبس تعزیری و به خاطر درگیری با مأموران هنگام دستگیری به یک سال حبس محکوم کردند. با تأیید این حکم در دیوان عالی کشور، «اشکان» صبح فردا – دوشنبه – به دار آویخته خواهد شد.همدست وی نیز که به تازگی دستگیر شده است به زودی در شعبه اول دادگاه کیفری (1) کرج محاکمه خواهد شد.


کد مطلب: 488231

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdsj0ofyt0jx6.2a2y.html?488231

الف
  http://alef.ir