محاکمه سارقانی که پسرجوان را کشتند و موتورسیکلتش را بردند

16 اسفند 1395 ساعت 7:45


ایران نوشت: عمو و برادرزاده که در جریان سرقت موتورسیکلت، پسر نوجوانی را با قمه کشته بودند، صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.

 
در این جنایت که شامگاه 23 مرداد سال 91 در سعادت‌آباد تهران رخ داد، نوجوان 17 ساله‌ای به‌نام علیرضا به قتل رسید و تیم جنایی پس از حضور در محل حادثه به تحقیق در این باره پرداختند. یک شاهد در این باره گفت: من همراه با دوستم علیرضا (مقتول) سوار موتورسیکلت بودیم که پس از توقف در سعادت‌آباد ناگهان دو پسر جوان به‌علیرضا حمله کردند و یکی از آنها اسپری گاز اشک‌آور به‌صورتش پاشید. من که ترسیده‌بودم فرار کردم. تا درخواست کمک کنم، اما چند متری بیشتر دور نشده بودم که متوجه شدم یکی از آن دو مهاجم علیرضا را با قمه زد و بلافاصله هر دو با سرقت موتورسیکلت پا به فرار گذاشتند.

در پی اظهارات مصطفی، مأموران چند روز بعد با یافتن موتورسیکلت مسروقه هر دو جوان فراری را شناسایی کردند و «حمید» -25 ساله و «سینا» -21 ساله- «عمو و برادرزاده» را به دام انداختند.در نخستین بازجویی‌ها، «حمید»، برادر زاده‌اش را عامل این جنایت معرفی کرد و گفت که در صحنه جنایت حضور نداشته است اما «سینا» ماجرا را طبق اظهارات شاهد شرح داد و عمویش را عامل قتل معرفی کرد.

صبح دیروز دو متهم زندانی در شعبه چهارم دادگاه کیفری به ریاست قاضی عبداللهی و با حضور قاضی کیخواه –مستشار دادگاه- محاکمه شدند.در ابتدای جلسه نجمه کریمی نماینده دادستان کیفرخواست صادره را خواند و سپس پدر و مادر مقتول خواستار قصاص برای هر دو متهم شدند.

در ادامه محاکمه، «سینا» در دفاع از خود به دادرسان گفت: «روز حادثه حدود ساعت هشت و نیم شب همراه عمویم حمید، با دیدن دو جوان موتورسیکلت‌سوار به تعقیب‌شان پرداختیم. بعد هم به راننده موتورسیکلت حمله کردیم و عمویم با قمه، پسر نوجوان را کشت.

پس از پایان اظهارات برادرزاده نوبت به عمویش رسید. او نیز در دفاع از خود گفت: من سرقت موتورسیکلت آن دو جوان را قبول دارم اما قتل را من انجام نداده‌ام.سپس شاهد واقعه رو به قضات دادگاه گفت: «آن‌روز دیدم که حمید (عمو) با قمه‌اش دوستم را از پا درآورد و بعد هم موتورسیکلت را دزدیدند.

در پایان جلسه دادگاه، قضات وارد شور شدند تا درباره دو متهم رأی خود را صادر کنند.


کد مطلب: 451538

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdsf0ojyt0kk6.2a2y.html?451538

الف
  http://alef.ir