ارتش امریکا در پی هک کردن مغز انسان است

بخش دانش و فناوری الف،11 اردیبهشت96

11 ارديبهشت 1396 ساعت 11:31

ارتش آمریکا عنوان کرده که درصدد است مغز انسان را 'هک' کند و هدف از این پروژه، کمک به فراگیری سریعتر زبان دوم به منظور بهره برداری از ظرفیت های بیشتر نظامیان و جاسوسان است.


به گزارش ایرنا ، سازمان پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی (DARPA) آمریکا بودجه ای بیش از حدود 50میلیون دلار در اختیار هشت گروه تحقیقاتی قرار داده است تا بررسی کنند که چگونه تحریک الکتریکی سیستم عصبی می تواند به تسهیل فراگیری کمک کند.

هدف از این برنامه چهار ساله که 'آموزش هدفمند انعطاف پذیری' (TNT) نام دارد، شناسایی روش های بی خطر و مطلوب تحریک عصبی است که بتواند 'انعطاف پذیری سیناپتیکی' (synaptic plasticity )- یعنی توانایی سیناپس ها برای تقویت کردن و یا تضعیف کردن- را فعال سازد و با انجام این کار ، یادگیری نحوه انجام کارهای جدید و به خاطر سپاری انها محقق شود.

محققان سازمان یاد شده امیدوارند که با ارائه پالس های الکتریکی به سیستم عصبی، بتوانند نحوه آزادسازی برخی مواد شیمیایی مهم را برای تنظیم ارتباطات عصبی در مغز که بر انعطاف پذیری سیناپتیکی تاثیر دارند، دریابند.

محققان هشت گروهی که در این برنامه شرکت دارند، با انجام یک سری آزمایش روی داوطلبان انسانی و نیز حیوانات، نحوه تاثیر اعصاب مختلف را بر چشم اندازهای فراگیری بررسی می کنند.

گروهی از محققان دانشگاه ایالتی آریزونا سرگرم بررسی نحوه تاثیرگذاری تحریک عصبی بر نظارت، شناسایی و مهارت های تیراندازی هستند و محققان دانشگاه جان هاپکینز این اثرات را بر فراگیری زبان بررسی می کنند.

محققان دانشگاه فلوریدا نیز نحوه تاثیرگذاری تحریک عصب 'واگ' که مغز و روده را به هم متصل می کند، بر درک ، تصمیم گیری و ناوبری فضایی انسان مطالعه خواهند کرد.


کد مطلب: 467432

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcds50oxyt09o6.2a2y.html?467432

الف
  http://alef.ir