جنتی: موضع ارشاد عقب‌نشینی نیست

18 مرداد 1395 ساعت 20:41


علی جنتی با اشاره به اینکه حکم لغو امتیاز نشریه یا لثارات به این هفته نامه ابلاغ شده است گفت: در تلاش هستیم در تعامل با مقامات قوه قضائیه تنش ها را کمتر کنیم.

به گزارش مهر، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم اختتامیه هفتمین دوره جایزه ادبی پروین اعتصامی و در جمع خبرنگاران در مورد اظهارنظر اخیر سخنگوی قوه قضائیه در مورد لغو مجوز کنسرت ها و نیز میزان اختیارات نیروی انتظامی در صدور مجوز برگزاری این کنسرت ها گفت: آنچه مسلم است این است که هر یک از دستگاهها اختیاراتی دارند که از آن استفاده می کنند اما نحوه استفاده از آنها متفاوت است. ما در دولت آئین نامه ای در زمینه برگزاری کنسرت ها داشتیم که مصوب سال ۳۶ بود و نیاز به تجدیدنظر داشت و این کار را انجام دادیم به باور من در این زمینه دیگر مشکلی نیست و سعی داریم در تعامل و صحبت با مقامات قوه قضائیه تلاش کنیم تا تنش ها کمتر شود.

جنتی در ادامه در پاسخ به سئوالی درباره اظهارات سخنگوی وزارت ارشاد که به تازگی برای چندین نوبت دچار تغییر و تکذیب قرار گرفته، گفت: من اتفاقی که در مورد اظهارات آقای نوش آبادی رخ داده را عقب نشینی وزارت ارشاد نمی دانم. ایشان در یک مورد گفته بود حکم لغو مجوز نشریه یا لثارات را به دفتر نشریه فرستاده ایم اما مسئولان نشریه گفته بودند که به دستشان نرسیده است من در این زمینه بررسی کردم و متوجه شدم که این ابلاغیه به روزنامه ابلاغ شده اما آنها نسبت به آن شکایت کرده و موقتا اجازه انتشار گرفته اند.

وی در ادامه در پاسخ به سئوالی درباره احتمال تغییر سخنگوی وزارت ارشاد نیز گفت: انتخاب سخنگو در وزارت ارشاد برای این بود که دائما با اصحاب رسانه در حال صحبت باشد و به سئوالات آنها پاسخ دهد. به همین خاطر با وجود ایشان، من کمتر در موضوعات مختلف به اظهارنظر پرداخته ام و به نظرم با حضور ایشان نیازی هم به این مسئله نبوده است اما در تدارک هستیم تا در هفته دولت نشستی با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی داشته باشیم.


کد مطلب: 379647

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdon0s5yt0596.2a2y.html?379647

الف
  http://alef.ir