تصاویر جاسوسی از خودروی فوق‌امنیتی که قرار است ترامپ سوار شود

22 آبان 1395 ساعت 12:11


لیموزین‌های مخصوص ریاست جمهوری ایالات‌متحده، پرزیدنتال نامیده می‌شوند و با سطح ایمنی و امنیت فوق‌العاده بالا و پیشرفته‌ای ساخته می‌شوند. هریک از رؤسای جمهور در ایالات‌متحده پرزیدنتال مخصوص به خود را دارند.

 
به گزارش پدال،پس از پایان دورهٔ فعالیت هر رئیس‌جمهور، پرزیدنتال او جهت حفظ اسرار ساختش به‌طورکلی نابود می‌شود  و  برای رئیس‌جمهور جدید، یک پرزیدنتال جدید ساخته می‌شود.

حال پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات‌متحده و انتخاب دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه به‌عنوان رئیس‌جمهور آیندهٔ، پرزیدنتال مخصوص او نیز در حال آزمایش دیده شده است. هنگامی‌که ترامپ کار رسمی خود را در سمت رئیس‌جمهور آمریکا در ژانویهٔ 2017 آغاز کند این پرزیدنتال به او تحویل داده خواهد شد. این خودرو جایگزین پرزیدنتال قبلی که Beast نام داشت می‌شود. لیموزینی که در سال 2009 در مراسم تحلیف باراک اوباما معرفی و به او تحویل داده شد. رئیس‌جمهور جدید سوار بر پرزیدنتالی خواهد شد که فوق‌العاده‌تر از همیشه است.چندین سال است که پرزیدنتال‌ها به‌صورت کاملاً ویژه بر اساس محصولات کادیلاک ساخته می‌شوند. البته این لیموزین‌ها شاسی بسیار تقویت‌شده‌ای دارند. در تصاویر جاسوسی که از پرزیدنتال جدید منتشر شده است مشخص است که قسمت جلویی آن از کادیلاک اسکالید اتخاذ شده است درحالی‌که نشانه‌هایی از مدل کوچک‌تر XT5 نیز در آن دیده می‌شود. بنا بر گزارشات، این لیموزین فوق ایمن وزنی بین 6.8 تا 9 تن دارد که بسیار سنگین است. همچنین تمامی ویژگی‌های ایمنی ممکن که از یک لیموزین ریاست جمهوری انتظار می‌رود در این پرزیدنتال جدید بکار رفته است.زرهای سنگین، شیشه‌های ضدگلوله، ویژگی‌های امنیتی الکترونیکی و توانایی مقاومت در برابر نارنجک یا انفجار IED(بمب‌های کنار جاده‌ای) تنها برخی از ارتقائات قابل‌توجه پرزیدنتال دونالد ترامپ نسبت به نمونهٔ قبلی است. در همین حال چیدمان داخلی صندلی‌های این ماشین مثل گذشته به‌صورت 2+3+2 خواهد بود و تمامی امکانات و تجهیزات لازم برای انجام وظایف ریاست جمهوری در آن تعبیه شده است.پروژهٔ ساخت این خودرو درزمانی نزدیک به دو سال در چهار مرحله صورت گرفته است که شامل توسعهٔ زره، نصب و آزمایش زره، آزمایش امنیت خودرو و به تولید رساندن آن می‌شود. کل هزینهٔ ساخت این لیموزین 15.8 میلیون دلار بوده است که به‌طور کامل توسط دولت به جنرال موتورز پرداخت شده است.

آزمایشات این پرزیدنتال تا پایان امسال ادامه خواهد یافت و نهایتاً برای اولین بار در تاریخ 20 ژانویهٔ 2017 (اول بهمن‌ماه) یعنی زمانی که دونالد ترامپ فعالیت رسمی خود را آغاز می‌کند، معرفی و به  کاخ سفید تحویل داده خواهد شد.


کد مطلب: 412892

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdnx0oxyt0fj6.2a2y.html?412892

الف
  http://alef.ir