حق فنی داروخانه ها

بخش تعاملی الف - وحید دهقان بهابادی

6 مرداد 1393 ساعت 10:14

اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.


یکی از مطالبی که این روزها در رسانه ها به آن پرداخته شده و مقامات مختلف در مورد آن اظهار نظر می کنند بحث حق فنی داروخانه ها است.

سال ها است که عادت کرده ایم در فهرست بهای داروهای دفترچه درمان , عددی به عنوان حق فنی را ببینیم. به راستی دریافت این رقم برای چیست؟ برای کدام حق فنی؟ نکند همان برچسب هشت ساعت یکبار و مشابه آن حق فنی نامیده می شود؟ در حال حاضر به دلایلی چون شلوغ بودن داروخانه ها و... به ندرت شاهد ارایه اطلاعات خاصی به بیماران هستیم.

حق فنی در صورتی معنا میابد که هر بیمار مشاوره ای کوتاه مدت در مورد داروهای دریافتی بگیرد. چیزی که عملا شاهد آن نبوده ایم و حتی ملاحظه می گردد در صورت سوال بیماران جوابی کوتاه داده می شود و بسیاری جهت کسب اطلاعات به نرم افزارهای موبایلی و اینترنت مراجعه می کنند که نگاهی کوتاه به آمار دانلود اینگونه نرم افزارها این موضوع را تایید می کند.

لذا به نظر می آید می بایست یا فرایند حذف این حق فنی انجام گردد یا واقعا اطلاعات مفید و مختصری در مورد دارو به تک تک بیماران ارایه گردد.


کد مطلب: 235899

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdnk0xnyt0sj6.2a2y.html?235899

الف
  http://alef.ir