موضوعی که توجه مسئولان نظارت برانتخابات را می طلبد؛

دردسر مدرک تحصیلی جعلی دبير كل اتاق تعاون

بخش خبری الف، 13 دی 90

13 دی 1390 ساعت 13:36


مدرك تحصيلي ارايه شده دبيركل اتاق تعاون براي ثبت نام در انتخابات هيات مديره اين اتاق در شهریورماه ۹۰، جعلي و فاقد اصالت است.

به گزارش الف، «داريوش پاك بين» كه اخيراً با حمايت دولت به دبيركلي اتاق تعاون رسيده، روز هشتم شهريورماه ۹۰ به هنگام ثبت نام براي هيات مديره اتاق تعاون مدرك تحصيلي خود را ليسانس در رشته‌هاي اقتصاد و بازرگاني و زيست شناسي اعلام و يك كپي از گواهي‌نامه موقت تحصيلات دوره كارشناسي به شماره ۱۱۸۹-۷۸ مورخ ۲۶ فروردين ۷۸ از دانشگاه آزاد اسلامي واحد مركز ورامين را به پيوست فرم دستنویس ثبت نام خود تحويل مسوولان وقت اتاق تعاون داده است.








با توجه به اينكه رشته‌اي با عنوان «اقتصاد و بازرگاني» در نظام آموزش عالي ايران وجود ندارد، مسوولان سابق اتاق تعاون و نيز دكتر علي عباسپور نماينده تهران در مجلس، در مكاتبه با دانشگاه آزاد واحد ورامين، صحت مدرك تحصيلي ارايه شده توسط داريوش پاك بين را استعلام كردند كه در نتيجه روشن شد مدرك ارايه شده جعلي است و داريوش پاك بين در دانشگاه آزاد واحد ورامين تحصيل نكرده است.
لازم به یادآوریست دبيركل اتاق تعاون در نهادهاي مهم تصميم‌گيري و مراكز اصلي رانت اطلاعاتی از جمله شوراي پول و اعتبار، شوراي عالي بورس، هيات عالي واگذاري(سازمان خصوصي سازي) و صندوق توسعه ملي (توزيع منابع ذخيره ارزي) عضویت دارد. داریوش پاکبین مدیر عامل اتحادیه های تعاونی سهام عدالت نیز هست.

انتخابات آتي اتاق تعاون پس از اعتراض شمار زیادی از اتحادیه های تعاونی درباره دخالت دولت در انتخابات شهریورماه اين تشكل فراگير قرار است بزودي مجددا برگزار شود. در انتخابات شهریورماه، حسین رحمانی نیا با رای اتحادیه های تعاونی کشور به دبیرکلی برگزیده شد اما دولت نتیجه این انتخابات را نپذیرفت و با حکم دیوان ادالت اداری، داریوش پاکبین جایگزین رحمانی نیا شد. پس از اعتراض اتحادیه های تعاونی به این رفتار دولت و استمداد آنها از مجلس شورای اسلامی، با دخالت نمایندگان مجلس، قرار بود انتخابات اتاق تعاون مجددا در ۱۴دیماه برگزار شود. حسین رحمانی نیا برای دوری از حاشیه ها و ندادن بهانه به دست دولت، در این دوره انتخابات نامزد نشده است وی در دوره دبیرکلی خود بر اتاق تعاون از دخالتهای وزارت تعاون در امور اتاق تعاون جلوگیری می کرد و به همین دلیل رابطه دولت با اتاق تعاون در دوره دبيركلي وی سرد بوده است.

با توجه به حضور دبيركل اتاق تعاون در مراكز اصلي رانت‌هاي اطلاعاتي و ضرورت حضور فردي امين و پاكدست در اين سمت، خبرنگاران الف ضمن تماس تلفني با داريوش پاك بين، درباره اين مدارك توضيح خواست وي در پاسخ، فرم ثبت نام در انتخابات اتاق تعاون و رونوشت مدرك ليسانس اقتصاد و بازرگاني از دانشگاه آزاد ورامين كه شهريورماه گذشته برای ثبت نام خود در انتخابات به مسئولان وقت اتاق تعاون ارائه كرده بود را جعلي دانست و اعلام کرد هيچگاه در دانشگاه آزاد درس نخوانده و اين مدارك را ديگران براي وي جعل كرده‌اند تا او را بدنام كنند. خبرنگار الف پرسيد ايشان از چه دانشگاهي و در چه سالي «ليسانس اقتصاد و بازرگاني» دريافت كرده است؟ وي ضمن تکذیب داشتن مدرک لیسانس اقتصادوبازرگانی یا تحصیل در دانشگاه آزاد، از خبرنگار الف خواست در شعبه ۱۴ دادسراي كاركنان دولت حاضر شود و اعلام كند اين مدارك را چگونه بدست آورده است. وی همچنین در تماس امروز صبح خبرنگار الف اعلام کرد پاسخ دانشگاه آزاد به استعلام صورت گرفته نیز جعلی است و این پرونده جنبه امنیتی(!) پیدا کرده است.

در حالی که سال ۲۰۱۲ از سوی سازمان ملل بنام سال جهانی تعاون نامگذاری شده، بخش مهم فعالیت اتحادیه های تعاونی، اتاق تعاون و وزارت تعاون ايران در ۶ ماه گذشته صرف جنجال بر سر انتخابات شهریور ماه اتاق تعاون و برکناری دبیرکل منتخب اتحادیه های تعاونی و تصدی فرد مورد حمایت دولت بر اتاق تعاون شده است.
با توجه به حساسیت جایگاه دبیر اتاق تعاون در نهادهای اصلی رانت اطلاعاتی و لزوم حضور افراد پاکدست و امین در این جایگاه، انتظار می رود مسئولان نظارت بر انتخابات اتاق تعاون، اتهامات وارده بر نامزد این انتخابات و دبیرکل فعلی اتاق تعاون را بررسی و تکلیف مدرک جعلی ارائه شده برای ثبت نام وی در شهریورماه۹۰ و ادعای ایشان درباره جعل دستخط و این مدرک را روشن کنند.

توضیح سردبیری الف:

خبر فوق پس از مشورت با حقوقدانهای مجرب تدوین و با هدف ادای تکلیف ملی و رسانه ای در پیشگیری از انتصاب افراد فاقد صلاحیت در جایگاه های حاوی رانت اطلاعاتی منتشر شده است. از آنجا که نظرات حاوی توهین و کنایه ذیل کلیه مطالب الف، ضمن عقوبت اخروی برای مسئولان سایت مي تواند مستند شکایت علیه الف در مراجع قضایی شود، از بینندگان محترم تقاضا می شود در نگارش نظرات خود ذیل همه مطالب الف، نکات اشاره شده در کنار قوطی ارسال نظرات را کاملا رعایت بفرمایند. از مسئولان بازبینی نظرات بینندگان الف خواسته شده در موارد حساستر، با دقت مضاعفی نظرات را بازبيني كرده و نظرات حاوی هرگونه توهین و کنایه به اشخاص را منتشر نکنند.


کد مطلب: 137799

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdn50fnyt0s56.2a2y.html?137799

الف
  http://alef.ir