وکیل ترامپ: دیدار دونالد ترامپ جونیور با وکیل روسی غیرقانونی نبوده است

26 تير 1396 ساعت 9:34


تیم حقوقی رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد دیدار میان پسر ارشد ترامپ با یک وکیل روس غیرقانونی نبوده و اگر چنین چیزی بود چرا سرویس مخفی اجازه چنین ملاقاتی را صادر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، "جی سکولو"، یکی از اعضای ارشد تیم حقوقی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از دولت در مقابل مطالب منتشر شده در نیویورک تایمز در تاریخ ژوئن ۲۰۱۶ حمایت کرد.

این روزنامه نوشته بود که ناتالیا وسلنیتسکایا، وکیل روسی و رینات احمدشین، لابی گر روس-آمریکایی با دونالد ترامپ جونیور، پسر رئیس جمهوری آمریکا و دامادش جارد کوشنر و پل مانافورت، مدیر سابق کمپین ترامپ دیدار کرده بود.

جی سکولو در مصاحبه با خبرگزاری فاکس نیوز هرگونه تبانی با روسیه را رد کرد و گفت: ترامپ زمانی متوجه این دیدار شد که نیویورک تایمز داستان آن را نوشت.

سکولو در برنامه "رو در رو با ملت" سی.بی.اس گفت:‌ ترامپ تا زمانیکه این دیدار فاش شد، اطلاعی از آن نداشت.

این وکیل باسابقه همچنین این پرسش را مطرح کرد که چرا سرویس مخفی که از تمامی اوضاع با خبر بوده اجازه انجام چنین دیداری را میان ترامپ جونیور با وکیل روسی داده است.

وی در مصاحبه‌ای با شبکه خبری ای.بی.سی گفت: اگر چنین دیداری نادرست بود، چرا سرویس مخفی اجازه چنین دیداری را داده است. در آن زمان ترامپ تحت کنترل سرویس مخفی بود و همه کارها تحت نظارت قرار داشت برای من عدم مداخله سرویس مخفی سوال است.

سرویس مخفی روز یکشنبه این مساله را که یکی از مسئولان آنها در اتاق گفت و گو بوده، رد و اعلام کرد: دونالد ترامپ جونیور در ژوئن ۲۰۱۶ تحت حفاظت سرویس مخفی نبود. در آن زمان که او دیدار داشت ما کسی را تحت نظر نداشتیم.

با وجود انکار از سوی وکیل ارشد تیم حقوقی ترامپ،‌ مارک وارنر، سناتور دموکرات از ایالت ویرجینیا گفت که تلاش می‌کند تا از ترامپ جونیور و سایر افرادی را که در این دیدار حضور داشتند شهادت بگیرد.


کد مطلب: 492858

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdkx0ojyt0nj6.2a2y.html?492858

الف
  http://alef.ir