وزیر دادگستری: همه قوا برای مبارزه با فساد عزم جدی دارند

16 شهريور 1396 ساعت 8:13


وزیر دادگستری با اشاره به اینکه امروز همه قوا برای مبارزه با فساد عزم جدی دارند گفت: اما به عقیده بنده امروز باید آهنگ مبارزه با فساد سریع‌تر شود.

سید علیرضا آوایی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: قوانین موجود درزمینهٔ حمایت از سرمایه‌گذاران در کشور مشخص است و سیستم قضایی نیز با این بحث فساد به‌صورت بسیار جدی مبارزه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه قوه قضائیه واقعاً برای مبارزه با فساد در کشور کمک می‌کند خاطرنشان کرد: در این زمینه (مبارزه با فساد) شعب و مجتمع‌های ویژه قضایی تشکیل‌شده است.

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه مبارزه گزینشی با فساد بی‌اعتمادی مردم را در پی دارد خاطرنشان کرد: اگر با عده‌ای برخورد شده و با عده‌ای دیگر (درزمینهٔ مبارزه با فساد) برخورد نشود؛ همه آسیب می‌بینیم و اعتماد مردم از بین و مجموعه دستگاه قضایی کشور در این زمینه بی‌ملاحظه پیش می‌رود یعنی اینکه در بحث فساد ملاحظه هیچ فردی را نمی‌کنند.

آوایی با اشاره به اینکه امروز ظرفیت‌های قانون در این زمینه (مبارزه با فساد در راستای حمایت از تولید) و در هر سه قوه کشور عزم جدی برای مبارزه با فساد وجود دارد تصریح کرد: باورم این است که آهنگ این مبارزه باید حتماً از این سریع‌تر و پرشتاب‌تر شود.

وی با اشاره به همکاری مناسب سه قوه کشور درزمینهٔ مبارزه با فساد بیان کرد: فکر می‌کنم همکاری بسیار خوبی برای مبارزه با فساد و حمایت از تولید بین همه قوا برقرار است و همه به این ضرورت رسیده‌ایم که باوجود فساد نمی‌توانیم تولید را به سامان برسانیم.

وزیر دادگستری اضافه کرد: به هراندازه‌ای که فساد در جامعه کمتر شود؛ به همان میزان رشد کشور در اقتصاد و تولید سریع‌تر خواهد شد. آوایی یادآور شد: سرمایه‌گذاران هم وقتی می‌خواهند وارد کار شوند؛ به این نکته توجه می‌کنند که آیا فرایند سرمایه‌گذاری و تولید برای آنان مهیاست یا خیر و هر جا احساس کند که به مانعی برمی‌خورد ممکن است کار را رها کند.

وی با اشاره به مجموعه ظرفیت‌های موجود در کشور برای مبارزه با فساد و حمایت از تولید گفت: امیدواریم سال‌های خوبی را درزمینهٔ حمایت از سرمایه‌گذاران و افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در پیش داشته باشیم.


کد مطلب: 509156

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdkn0k9yt0zf6.2a2y.html?509156

الف
  http://alef.ir