بیرانوند: آن‌قدر جام می‌گیریم که هواداران خسته شوند/ حتما جلوی بازی نفت در لیگ قهرمانان را می‌گیریم

4 مرداد 1396 ساعت 18:53


بدون کوچک‌ترین تردیدی یکی از آماده‌ترین نفرات پرسپولیس در تمرینات این روزها، علیرضا بیرانوند است؛ دروازه‌بان ملی‌پوش و شماره یک پرسپولیس که پس از چند روزی گرد و خاک علیه باشگاه سابقش نفت تهران، حالا مهیای شروع لیگ هفدهم است.

روزنامه خبرورزشی نوشت: علیرضا بیرانوند یکی از خوش‌مصاحبه‌ترین بازیکنان فوتبال ماست که در آستانه بازی با فولاد خوزستان دقایقی پای صحبت‌هایش نشستیم.

پنج‌شنبه ساعت ۲۱ باید به مصاف فولاد خوزستان بروید. برای این مسابقه آماده هستی؟
همه ما آماده هستیم. همه پرسپولیسی‌ها برای شروع لیگ لحظه‌شماری می‌کنند و انرژی تیم به شکلی باورنکردنی بالاست.

یعنی چه؟
باید سر تمرین حضور داشته باشید تا متوجه شوید. من بازیکن هم متوجه می‌شوم حتی وقتی غرق در تمرین و بازی درون‌تیمی هستم، قدرت همبازیانم را می‌بینم.

تو و فرشاد احمدزاده گاهی آن‌قدر شوخی می‌کنید که معلوم نمی‌شود حرف جدی می‌زنید یا نه؟
(می‌خندد) آخر من و فرشاد بی‌همتا هستیم! از شوخی گذشته احساسات همه ما در پرسپولیس مشترک است. با وجود آن که یکسری مشکلات وجود دارد و هنوز حل نشده اما می‌خواهیم هم خودمان لذت ببریم و هم فصلی خوب و پر از جام برای هواداران رقم بزنیم.

منظورت از یکسری مشکلات همان ادامه حرف‌های مهدی طارمی است؟
به هر حال ما قهرمان لیگ برتر شدیم و انتظاراتی داریم البته به قول شما پنج‌شنبه با فولاد بازی داریم و نمی‌خواهم وارد حاشیه شوم؛ بگذریم!

گفتی سالی پر از جام! این بدین معناست که می‌خواهید لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا را تصاحب کنید؟!
سوپرجام را از قلم انداختید! گفتم که می‌خواهیم آن‌قدر جام بگیریم که هواداران پرسپولیس خسته شوند!

به این راحتی‌ها هم نیست. قبول نداری؟
چرا، الاهلی الان مشغول جذب بازیکن است. هر روز خبر می‌رسد فلان مهاجم برزیلی یا دفاع لالیگایی یا هافبک سرشناس را خریدند و به نظر می‌رسد تمام ارکان فوتبال عربستان در حال حمایت از این تیم باشند. طبیعی است کار راحتی مقابل چنین حریفی در پیش نداریم اما شما غیرت ایرانی را فراموش نکنید. بچه‌های ما فقط نیاز به یک توجه کوچک دارند و اگر این اتفاق بیفتد، نماینده سربلند ایران در لیگ قهرمانان آسیا خواهیم بود.

در لیگ برتر و جام حذفی هم رقبای قدری مثل استقلال تهران، سپاهان، ذوب‌آهن و... را پیش ‌رو دارید. درست می‌گوییم؟
حق با شماست؛ ضمن آن که امسال هر تیمی مقابل ما قرار می‌گیرد، با انگیزه مضاعفی می‌خواهد جلوی قهرمان لیگ برتر بایستد. حریفان هم بیکار نیستند و همه تلاش خود را برای کنار زدن پرسپولیس به کار می‌گیرند ولی ما هم پرسپولیس هستیم و می‌خواهیم خیلی چیزها را ثابت کنیم.

مصدومیت سیدجلال حسینی، کاپیتان پرسپولیس کار شما را سخت‌تر نمی‌کند؟
حیف شد! دو، سه سالی می‌شود کنار آقاسید بازی می‌کنم و واقعاً حضورش غنیمتی برای هر تیمی است. حالا در غیاب کاپیتان، وظیفه همه ما به ویژه حاجی و پسر شجاع سنگین‌تر است!

پسر شجاع؟! منظورت خلیل‌زاده است؟
بله، با شجاع شوخی داریم! به محمد انصاری هم همه می‌گوییم حاجی، از بس که بااخلاق و خوب است. ان‌شاءالله سعی می‌کنیم در غیاب سیدجلال شرمنده هواداران نشویم و از همین هفته اول دروازه پرسپولیس را بسته نگه داریم.

فصل گذشته آقای کلین‌شیت در لیگ برتر شدی. امسال هم می‌توانی رکورد بسته نگه داشتن دروازه خودت را بهتر کنی؟
بارها گفتم فوتبال یک بازی گروهی است. به تنهایی نه می‌توان گل زد و نه دروازه یک تیم را بسته نگه داشت. کلین‌شیت هم متعلق به کل تیم است و امیدوارم در لیگ هفدهم حتی بهتر از لیگ شانزدهم باشیم. هر چند کار سخت‌تری پیش رو داریم.

راستی این ماجرای تو و نفت تهران به کجا کشید؟
هیچ‌جا! (با بی‌میلی ادامه می‌دهد) خیلی نمی‌خواهم در این رابطه حرف بزنم ولی مطمئن باشید AFC جلوی بازی نفت در لیگ قهرمانان آسیا را می‌گیرد!

چطور؟!
به هر حال به کمک وکیلم و همراه با سایر طلبکاران شکوائیه‌ای تنظیم کردیم و قصد داریم مدارک و اسناد محکمی به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کنیم. این که نمی‌شود یک باشگاه بدهکار به این همه بازیکن و مربی، نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا باشد. در حال حاضر تمام تمرکزم بازی با فولاد خوزستان است اما مطمئن باشید از طریق شکایت به AFC و حتی فیفا حق و حقو‌ق‌مان را می‌گیریم.

سؤال ما شاید کمی کلیشه‌ای باشد اما جواب کلیشه‌ای نمی‌خواهیم.
بفرمایید!

از اینکه دروازه‌بان اول تیم ملی ایران هستی، چه احساسی داری؟
این موضوع هنوز هم مثل یک رؤیاست. برای من سخت است که این احساس را به زبان بیاورم و توضیحی بدهم. فقط می‌توانم بگویم خیلی از این بابت خوشحالم و احساس غرور می‌کنم که زیر پرچم کشورم و برای تیم ملی ایران بازی می‌کنم. این اتفاق را اول لطف خدا و دعای پدر و مادر و سپس مدیون کارلوس کی‌روش هستم. او یک مربی حرفه‌ای است که حق را به حق‌دار می‌دهد و برایش اسم و رسم یک بازیکن یا چیز دیگری مطرح نیست. امیدوارم روزی بتوانم جواب محبت‌های کی‌روش را بدهم.

به عنوان سؤال آخر، می‌توانی در لیگ هفدهم رکورد ۲۰ کلین‌شیت را بر جای بگذاری؟
(با تعجب) ۲۰ کلین‌شیت؟! رکورد وسوسه‌‌انگیزی است که امیدوارم با کمک خط دفاع، هافبک و حتی مهاجمان پرسپولیس بتوانیم در این فصل به آن برسیم ولی واقعاً سخت است!


کد مطلب: 495855

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdkk0okyt0nj6.2a2y.html?495855

الف
  http://alef.ir