امارات: قطر یا باید عضو ائتلاف ضد تروریسم باشد یا اینکه به سلامت!

22 تير 1396 ساعت 19:55


وزیر خارجه امارات امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، قطر دو راه بیشتر ندارد یا باید عضو ائتلاف ضد داعش باشد یا اینکه به سلامت!

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه و همکاری بین‌المللی امارات در کنفرانس خبری با وزیر خارجه اسلواکی در دوبی گفت: قطر باید تلاش بیشتری برای جلب اعتمادی انجام دهد که از او انتظار می‌رود. دوحه دو توافقنامه را با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس امضا کرد که به آن دو هم پایبند نبود.

وی تاکید کرد: قطر یا باید عضو ائتلاف ضد تروریسم باشد یا اینکه به سلامت! تمایل جدی هم از سوی کشورهای حامی مبارزه با تروریسم در این وجود دارد که قطر به تغییر رویکردش پایبند باشد.

وزیر خارجه امارات از امضای توافقنامه مبارزه با تامین مالی تروریسم با طرف آمریکایی استقبال اما تاکید کرد، دوحه باید تلاش مضاعف برای تغییر دیدگاه بسیاری از کشورها در قبال خود انجام دهد.

بن زاید تصریح کرد: کشورهای منطقه تصمیم گرفتند هیچ نوع سازشی با گروه‌های افراطی و تروریسم نداشته باشند و منطقه به اندازه کافی رنج دیده و زمانی که کشورهای منطقه به اندازه مصر و عربستان تلاش کنند ما خوشحال می‌شویم.

وی اظهار داشت: اگر قطر می‌خواهد عضو ائتلاف ضد تروریسم باشد خوش آمده ما از او استقبال می‌کنیم اما اگر می‌خواهد در طرف دیگر باشد به سلامت!


کد مطلب: 491958

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdkf0ojyt0nn6.2a2y.html?491958

الف
  http://alef.ir