اردوغان خطاب به قلیچداراوغلو: راهی که می‌روید راه قندیل و پنسیلوانیا است

10 تير 1396 ساعت 15:26


رئیس‌جمهور ترکیه در واکنش به راهپیمایی "عدالت" از آنکارا تا استانبول با انتقاد شدید از رهبر اپوزیسیون ترکیه اعلام کرد، راهی که می‌روید راه قندیل (اشاره به نیروهای پ.ک.ک) و پنسیلوانیا (فتح‌الله گولن) است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در نشستی اعلام کرد: حزب عدالت و توسعه هم در انتخابات محلی و هم در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی رسید. حتی این حزب توانست با رای مردم در پارلمان نیز به پیروزی برسد. ما توانستیم گروه‌های تروریستی و تجزیه طلب را خنثی کنیم و کودتا را پشت سر بگذاریم.

وی درباره ساختار حزب عدالت و توسعه ادامه داد: تغییراتی در درون تشکیلات این حزب انجام خواهد گرفت.

اردوغان با اشاره به حضور کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه گفت: می‌گویند مجازات فردی که عقل ندارد را پاهایش به دوش می‌کشند.  گویا آنها به نام عدالت به خیابان‌ها آمدند. این در حالی است که دادگاه‌های موظف به برقراری عدالت را زیرسوال می‌برد. این افراد تنها برای تروریست‌ها و کسانی که به آنها کمک کرده‌اند می‌خواهند دنیا را برهم زنند.

وی در ادامه اظهاراتش خطاب به قلیچداراوغلو گفت: راهی که می‌روی راه پنسیلوانیا و قندیل است. جای تاسف دارد که به جای محکوم کردن کودتاچیان کسانی که در معرض این کودتا قرار گرفته‌اند را محکوم می‌کنید.


کد مطلب: 488015

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdfj0okyt0jz6.2a2y.html?488015

الف
  http://alef.ir