کودکانی که روزی 3 وعده تریاک می خورند

2 اسفند 1395 ساعت 10:12


مادر با خوراندن تریاک به پسر ۲ ساله و دختر ۴ ماهه اش آن‌ها را معتاد کرده تا صدای گریه‌های آن‌ها آزارش ندهد.

به گزارش میزان، تاریخ ازدواجشان مصادف شده است با زمانی که مصرف مواد مخدر را آغاز کرده اند.

دختر 22 ساله به همسری مردی در می آید که آن زمان 20 ساله بوده است. هر دو جوان و هر دو بی تجربه؛ از اعتیاد و مواد مخدر، تنها نام آن به گوششان خورده است و با اولین پیشنهاد، می پذیرند که تجربه اش کنند.

در نهایت کار به جایی می رسد که زن و مرد هر دو معتاد شده و روزگار برایشان دشوار می شود.

تنها درآمد خانواده، حقوقی است که مرد بابت سرایداری در یک خانه واقع در کرج دریافت می کند.

در این شرایط دشوار، نخستین فرزند خانواده متولد می شود. "ایلیا" که به دنیا می آید، مادر اعتیاد شدید به تریاک دارد. با هر بار گریه کردن او، مادر بی قرار می شود و برای ساکت کردن آن، تنها چاره اش حل کردن تریاک در آب و خوراندنش به نوزاد تازه متولد شده است.

روزها پیش می رود و ایلیا هر روز در چند نوبت تریاک حل شده در آب را می خورد. او نیز دیگر همانند پدر و مادر اعتیاد پیدا می کند تا اینکه دومین فرزند خانواده به دنیا می آید.

"آنا"، 4 ماه قبل چشم به روی این دنیا گشوده است. به این خاطر که نوزاد در خانه متولد شده، در بدو تولد با مشکلاتی مواجه بوده و مرتب تشنج می کرده است. راهکار مادر برای درمان او، تنها خوراندن تریاک به نوزاد بوده است.

با هر بار خوراندن تریاک به نوزاد، او برای مدتی به خواب می رود و مادر فرزند دوم خود را نیز به این طریق معتاد می کند.

در حال حاضر اقدامات برای ترک کودک 2 ساله و نوزاد 4 ماهه آغاز شده است.

محبوبه حُسن، مددکار اجتماعی موسسه خیریه مهرآفرین در این باره به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان می گوید: مادر برای ساکت کردن هر 2 فرزند خود به آنها مواد مخدر می داده است. هر کدام از کودکان از بدو تولد تریاک حل شده در آب خورده اند و اکنون به این ماده مخدر اعتیاد پیدا کرده اند.

وی می افزاید: مادر در صحبت های خود ادعا کرده که پس از تشنج های زیاد فرزندش، پزشک به او توصیه کرده که به نوزاد تریاک حل شده در آب بدهد اما در حقیقت این طور نیست که پزشک بخواهد چنین دستوری دهد.

این مددکار اجتماعی با بیان اینکه مادر در طول شبانه روز سه وعده تریاک حل شده در آب را به فرزندان خود می خوراند می گوید: مادر پس از حل تریاک در آب، آن را از صافی رد کرده و در 3 نوبت به فرزندان خود می دهد. اکنون تریاک به نوعی جایگزین شیر برای نوزاد 4 ماهه شده است و 2 کودک در شیشه شیر خور تریاک حل شده در آب می خورند.

حسن می افزاید: مادر به صورت هفته ای برای مصرف کودکانش تریاک تهیه می کند و او اعلام کرده که هر بار مبلغی حدود 10 هزار تومان برای خرید تریاک هزینه می کند.

وی با بیان اینکه " اعتیاد مادر و کودکان او محرز شده است" می گوید: در شرایطی که اعتیاد مادر و کودکان او محرز شده است، اقدامات حمایتی از این خانواده در دستور کار قرار گرفته تا شرایط ترک کودکان فراهم شود.


کد مطلب: 447317

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdf50o5yt0os6.2a2y.html?447317

الف
  http://alef.ir