عامل ۲۲ درصد از تصادفات

30 بهمن 1394 ساعت 8:24


رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: طی ۱۰ ماه گذشته عامل ۲۲ درصد از تصادفات جاده ای که به وقوع پیوسته؛ سرعت غیر مجاز بوده است.

به گزارش صدا و سیما، سرهنگ محمدحسین حمیدی در ارتباط تلفنی با اخبار ۲۱ شبکه یک سیما درباره سامانه هوشمند ثبت تخلفات افزود:عامل اصلی تصادفاتی که در گذشته به ویژه در ۱۰ ماه گذشته در جاده های کشور رخ داده، سرعت غیرمجاز است که منجر به تصادفات حادثه ساز می شود و جان هموطنان را به خطر می اندازد.

وی با بیان اینکه در کشور ۲۳۰ هزار کیلومتر جاده داریم که ۲۰۰ هزار کیلومتر آن آسفالته است گفت: فاز نخست نصب دوربین های هوشمند ثبت تخلفات در جاده اصفهان- قم نصب شده است و گام های بعدی نیز قطعاً در مسیرهای حادثه خیز عملیاتی خواهد شد.

حمیدی افزود: قطعاً با ارزیابی و کار جهادی که صورت گرفته، در این زمینه کار مطالعاتی قوی صورت گرفته و در واقع جانمایی دوربین ها نیز صورت گرفته است. وی گفت: میزان تأثیرگذاری این دوربین ها در تغییرات رفتاری رانندگان پرخطر کاملاً محسوس است و با کمک این دوربین ها تصادفات حادثه ساز به ویژه با عامل سرعت، کاهش خواهد یافت.

رئیس پلیس راه کشور افزود: به کار گیری دوربین های قدیمی آفلاین و دوربین های ثبت تخلف لحظه ای را پشت سر گذاشتیم و اکنون پلیس از سامانه جدید و دوربین های هوشمند بهره می برد که همزمان دو تخلف سرعت لحظه ای و سرعت میانگین را ثبت می کند.

همچنین شهرام آدم نژاد معاون برنامه ریزی سازمان راهداری که در استودیو حضور داشت درباره سامانه هوشمند ثبت تخلفات گفت: سرعت و مدیریت سرعت؛ عامل مهم کاهش تلفات و حوادث رانندگی است و بررسی های ما به همراه پلیس راه نشان می دهد که عامل اصلی ۲۲ درصد از تصادفات جاده ای سرعت غیرمجاز است.


کد مطلب: 332864

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcd9x0soyt0sj6.2a2y.html?332864

الف
  http://alef.ir