تزیپی لیونی: باید با عربستان همکاری کنیم

28 مرداد 1395 ساعت 6:46


تزیپی لیونی وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی و عضو کنونی کنیست این رژیم از مقامات رژیم صهیونیستی خواست با عربستان برای مواجهه با حزب الله در لبنان و ایران همکاری کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری المسیره نت، لیونی در مصاحبه با کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شد که حزب الله مانند حماس یک سازمان تروریستی است و هیچ راهی برای سازش با آنان وجود ندارد، چرا که آنان موجودیت اسرائیل (رژیم صهیونیستی) را قبول ندارند ولی فرصت هایی وجود دارد که باید از آنها استفاده کرد و بر روی آنها کار کرد.

وی افزود: مثلا زمانی که ما از حزب الله حرف می زنیم، عربستان و کشورهای عربی میانه رو! با آن مانند دشمن برخورد می کنند و امروز راهی برای ایجاد ائتلاف با این کشورها وجود دارد، اما نباید مردم را فریب داد چرا که ائتلاف با کشورهای عربی میانه رو! از طریق گام هایی که اکنون در مقابل فلسطینیان باید برداشت ، می گذرد به شرط آن که امنیت اسرائیل (رژیم صهیونیستی) دچار خدشه نشود.

لیونی گفت: حزب الله و سید حسن نصرالله دشمن هستند و موشک های زیادی در اختیار دارند اما هم اکنون اسراییل از اولویت های حزب الله نیست، زیرا این جنبش در کنار روسیه و دیگر متحدانش در بحران سوریه درگیر است.

این مقام صهیونیست با اشاره به توان حزب الله در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ بیان داشت: ارتش (رژیم صهیونیستی) و جبهه داخلی از تجربیات جنگ دوم لبنان (۲۰۰۶) باید درس بگیرد و برای جنگ آینده آماده باشد و همانطور که گفتم به جای این که ما در این جبهه تنها باشیم فرصت بسیار بزرگی وجود دارد و باید به آنچه که سعودی ها و دیگران امروز درباره حزب الله می گویند گوش دهیم؛ آنان (عربستان و کشورهای مرتجع عرب) حزب الله را یک سازمان تروریستی می دانند و باید با آنان در مقابل تهدیدات این حزب و ایران کار کنیم.

در راستای عادی سازی روابط کشورهای عربی و عربستان با رژیم صهیونیستی اخیرا انور عشقی ژنرال عربستانی در راس هیاتی به سرزمین های اشغالی سفر و با مقامات این رژیم دیدار کرد و آل سعود و شماری دیگر از سران مرتجع عرب با چشم پوشی از جنایات این رژیم در حق فلسطینیان به دنبال روابط خوب با رژیم صهیونیستی هستند.


کد مطلب: 382661

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcd9x0sfyt0j96.2a2y.html?382661

الف
  http://alef.ir