در واکنش به قطعنامه:رژیم صهیونیستی ۵۶۰۰ واحد مسکونی جدید در قدس احداث می کند

6 دی 1395 ساعت 1:00


رژیم صهیونیستی در واکنش به قطعنامه ضدشهرک سازی صهیونیست ها در اراضی اشغالی فلسطین مصوب شورای امنیت در صدد است تا ۵۶۰۰ واحد مسکونی جدید را در قدس احداث کند.

به گزارش مهر به نقل از النشره، رژیم صهیونیستی همچنان به سیاست های توسعه طلبانه و متجاوزان خود در اراضی اشغالی فلسطین ادامه می دهند.

در همین راستا، کمیته محلی برنامه ریزی و ساختمان سازی در منطقه قدس اشغالی در صدد است تا ۵۶۰۰ واحد مسکونی جدید در جنوب و شمال قدس اشغالی احداث کند و منتظر تایید و تصویب این اقدام توسعه طلبانه می باشد.

این کمیته صهیونیستی این اقدام را در واکنش به قطعنامه اخیر شورای امنیت در محکومیت شهرک سازی صهیونیست ها در اراضی اشغالی انجام می دهد.

پیش از این به دنبال تصویب قطعنامه ضد اسرائیلی جمعه گذشته شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه شهرک سازی های این رژیم، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس امروز در جلسه امنیتی کابینه خود به وزیر خارجه اش دستور داد تا سفرای تمامی کشورهای رأی دهنده به قطعنامه مذکور به این وزارتخانه احضار شوند.

گفتنی است، در ساعات پایانی روز جمعه (سوم دی ماه) شورای امنیت با تشکیل یک جلسه‌ قطعنامه‌ ای که خواستار توقف فوری شهرک‌ سازی‌ های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی ۱۹۶۷ و «کرانه باختری» می‌ شد را با ۱۴ رأی مثبت و ۱ رأی ممتنع آمریکا به تصویب رساند؛ اقدامی که عصبانیت این رژیم جعلی را به همراه داشته است.


کد مطلب: 428174

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcd5j0ooyt0xf6.2a2y.html?428174

الف
  http://alef.ir