سرپرست وزارت نیرو خبر داد: برنامه‎هایی برای تأمین بدون دغدغه برق صنایع داریم

7 شهريور 1396 ساعت 8:44


سرپرست وزارت نیرو گفت:صنعت کشور از حالت رکود خارج شده و نیاز به تأمین برق بیشتری دارد که با برنامه‌های مدیریت مصرف و توسعه ظرفیت‌های تأمین برق،‌ وزارت نیرو برنامه‌های مشخصی را تدوین و در حال اجرا دارد تا بتوان بدون دغدغه برق صنعت را تامین کرد.

به گزارش تسنیم، «ستار محمودی» سرپرست وزارت نیرو در خبر رادیو اظهار داشت: وزارت نیرو به‌صورت گسترده مسئولیت تأمین آب و برق کشور را به عهده دارد و این مسئولیت همه ساله با گرم شدن دمای هوا در فصل تابستان و افزایش مصرف شهروندان دو چندان می‌شود.

وی افزود: در سال‌هایی که صنعت فعال تر است شاهد رشد بیشتر مصارف هستیم و سال 96 نیز یکی از سال‌های پربار به منظور تأمین و انتقال برق بود.

سرپرست وزارت نیرو تصریح کرد: در سال جاری تمامی سامانه‌های صنعت برق بار سنگینی را متحمل شدند که با توجه به تمهیدات انجام شده میزان نیاز کشور برآورده شد و امیدواریم از این پس نیز بتوانیم تا پایان شهریور ماه میزان نیاز هموطنان بخصوص در بخش صنعت را تأمین کنیم. محمودی از همراهی مردم در کاهش مصرف برق و توجه به درخواست های وزارت نیرو مبنی بر لزوم صرفه جویی در مصرف در ساعات پیک خبر داد و گفت: برای رفع نارسایی‌های مقطعی و افزایش ظرفیت تأمین برق کشور، این وزارتخانه اقدامات جامعی در برنامه ششم توسعه مد نظر دارد که از آن جمله می‌توان به افزایش 25 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی که حدود 5 هزار مگاوات آن از انرژی‌های تجدید پذیر خواهد بود نام برد.

وی ادامه داد: در سال 96 آسیب‌ها و نوسانات برقی کمتری نسبت به سنوات گذشته داشته‌ایم؛ به رغم اینکه در سال 95 حدود 3 هزار مگاوات به ظرفیت برق کشور افزوده شد، در زمینه نحوه توزیع بار مصرفی برق با بخش صنایع هماهنگی‌هایی به عمل آمد تا میزان نوسانات برق به حداقل برسد.

سرپرست وزارت نیرو از افزایش ظرفیت 3 هزار مگاواتی در بخش تولید برق در سال جاری خبر داد و گفت: با تأمین حدود 3 هزار مگاوات ظرفیت جدید برق در سال جاری نیز قادر خواهیم بود تا دامنه نوسانات احتمالی را بازهم در بخش صنایع کاهش دهیم.

وی افزود: وضعیت صنعت کشور از حالت رکود خارج شده و نیاز به تأمین برق بیشتری دارد که با برنامه‌های مدیریت مصرف و توسعه ظرفیت‌های تأمین برق،‌ وزارت نیرو برنامه‌های مشخصی را تدوین و در حال اجرا دارد تا بتوان بدون دغدغه میزان برق مورد نیاز صنایع را تأمین کرد.


کد مطلب: 506375

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcd590kkyt0zs6.2a2y.html?506375

الف
  http://alef.ir