ابعاد جدیدتر از رسوایی همکاری فتنه گران با حامیان حمله به ایران

23 اسفند 1388 ساعت 9:07


ابعاد دیگری از رسوایی همکاری لابی جنگ طلب - صهیونیستی امریکا با عوامل خارجی حوادث بعد از انتخابات روشن شد.

به گزارش "الف"، حسین باستانی، مدیرعامل گروه رسانه ای گویا، عضو شورای سردبیری روزآنلاین و کارمند بی.بی.سی فارسی، در کنفرانس تینک تنک جنگ طلب - صهیونیستی واشیتنگتن انستیتو شرکت داشته است.

بنابراین گزارش، باستانی در این کنفرانس ضمن مقایسه ایران با عراق، رهبران فعلی ایران را با رهبران قبلی عراق مقایسه کرده و مدعی شده است ایران فعلی از عراق دوران صدام درس گرفته چرا که فهمیده تقویت روابط با غرب، تهدیدات را افزایش می دهد. باستانی از غرب خواسته است که قول ایران را نخورند چون در مسئله انرژی هسته ای نیز ایران کوتاه نیامده و در کنفرانس ژنو پیشرفتی برای غرب حاصل نشده است. وی در نهایت نتیجه گرفته که با وضعیت فعلی، هرگونه راه حل برای حل مساله ایران به مشکل برخورده است.

در همین کنفرانس، آهارون فارکش، رییس پیشین اطلاعات نظامی ارتش اسراییل (IDF) نیز سخنرانی کرده است. وی در این سخنرانی تاکید داشته که موقعیت آمریکا برای حمله به ایران مناسب تر از اسراییل است و در صورت نیاز، به جای اسراییل، خود ایالات متحده باید وارده عمل شده و به ایران حمله نظامی کند.


در بخش دیگری از کنفرانس، پاتریک کلاوسون، استاد دانشگاه دفاع ملی ایالات متحده، اقتصاددان محقق در صندوق بین المللی پول و قائم مقام پژوهشی انستیتو واشینگتن که قبلا کتاب "آخرین چاره، پیامدهای حمله به ایران" را نوشته است، از حرکت های اخیر در ایران به عنوان گونه ای از اهرم نام برده که غرب سالهاست به دنبال آن است که توسط آن بر ایران فشار بیاورد.

عدم انتشار اخبار مربوط به این اجلاس توسط عوامل خارجی فتنه در حالی صورت می گیرد که کوچکترین خبر از شرکت این افراد در کنفرانس های خارجی بر روی سایت های وابسته به این جریان منتشر می شود.

گفتنیست، علی اکبر موسوی خویینی و فاطمه حقیقت جو نیز در کنار مهاجرانی در این کنفرانس حضور داشته اند.

ویدیوی بخش هایی از سخنرانی باستانی برای جنگ طلبان انستیتو واشنگتن را ببینید: 


کد مطلب: 66560

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccxpqe.2bqee8laa2.html?66560

الف
  http://alef.ir