مکارم شیرازی؛ کشورهای اسلامی جنایات در میانمار را محکوم کنند/ «غدیر» مظلوم است

15 شهريور 1396 ساعت 11:49


یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: کشورهای اسلامی باید برای محکومیت کشتار مسلمانان در میانمار و رسیدگی به وضعیت آنان جلسه تشکیل دهند.

به گزارش مهر، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی قبل از ظهر چهارشنبه در درس خارج فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد طی سخنانی ضمن تبریک میلاد امام هادی(ع) و عید سعید غدیر بر لزوم شکر نعمت‌ها تأکید کرد و بیان داشت: ولایت یکی از این نعمت‌ها است که شکر آن باعث بقای ولایت می‌شود.

وی در ادامه نظام اسلامی را هم از دیگر نعمت‌های بزرگ الهی برشمرد و افزود: شکر این نعمت در این است که همگی با وحدت دست به دست هم داده و مشکلات را حل کنیم و به دنبال جناح بازی نباشیم و همه باید به دنبال رفع مشکلات کشور به ویژه در بخش اقتصادی و فرهنگی باشند.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم در ادامه به کشتار مسلمانان در میانمار اشاره و افزود: بودائیان در این کشور مسلمانان را قتل عام می‌کنند و هر روز فجایع عظیمی در این باره را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه حتی شنیده شده که طالبان هم این جنایت‌ها را محکوم کرده است، ابراز داشت: اما دنیا نسبت به این فجایع بی‌تفاوت است و واکنشی نشان نمی‌دهد و شورای امنیتی که برای کوچکترین مسئله‌ای که برای اسرائیل اتفاق بیفتد جلسه تشکیل می‌دهد در این زمینه سکوت کرده است.

از شورای امنیت انتظاری نداریم

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه سازمان همکاری‌ کشورهای اسلامی باید در این زمینه جلسه تشکیل دهد، تأکید کرد: ما از شورای امنیت انتظاری نداریم اما واقعا غیرت از مسلمانان رفته است؟

وی ادامه داد: وزرای خارجه کشورهای اسلامی باید در این زمینه جلسه تشکیل دهند تا مجامع بین المللی هم در این زمینه وارد میدان شوند زیرا در برابر این کشتارها باید اقدام جدی صورت کرد و در برابر این فجایع ایستاد.

این مرجع تقلید همچنین به در پیش بودن عید غدیر اشاره کرد و گفت: باید غدیر از مظلومیت خارج شود و باید جوانان شیعه را وارد جریان غدیر کرد و در این بین نباید به مقدسات دیگر مذاهب توهین شود.


کد مطلب: 508903

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccx4qp12bqxo8.ala2.html?508903

الف
  http://alef.ir