بوکوحرام 31 صیاد را در نیجریه به قتل رساند

18 مرداد 1396 ساعت 7:43


ایرنا نوشت: عناصر گروه تروریستی «بوکوحرام» در دو حمله جداگانه،دست کم 31 صیاد را در جزایر دریاچه چاد واقع در شمال شرقی نیجریه به قتل رساندند.

پایگاه خبری «بوابه افریقیا الاخباریه» نوشت: صیادان محلی اعلام کردند افراد مسلح وابسته به بوکوحرام وارد دو جزیره «دوغوری ودبار» و «انزام» در دریاچه چاد شدند و با شلیک گلوله، صیادان حاضر در این منطقه را به قتل رساندند.

بر اساس اعلام منابع محلی، تروریست های بوکوحرام 14 صیاد را در دوغوری و 17 صیاد را در انزام به قتل رساندند.
صیادان کشته شده، جمعه گذشته با قایق های چوبی کوچک برای صید ماهی وارد این منطقه شده بودند.
ارتش و مسئولان نیجریه هنوز توضیحی در خصوص این حمله و کشتار نداده اند.

مقام های نیجریه تا یک هفته پیش صید ماهی را در این دریاچه واقع میان نیجریه،نیجر،چاد و کامرون ،ممنوع کرده بودند زیرا گفته می شد بوکوحرام از درآمدهای ناشی از صید ماهی در جهت اهداف تروریستی خود استفاده می کند.

ممنوعیت صید ماهی در این منطقه باعث ایجاد مشکل برای ساکنان آن شده بود و در نتیجه آن ها وابسته به کمک های دولتی و سازمان های امدادرسان شده بودند.

گروه ترویستی بوکوحرام در شمال و شمال شرق نیجریه فعال است. اقدامات تروریستی این گروه از سال 2009 در حوزه دریاچه چاد تا کنون بیش از 20 هزار قربانی برجای گذاشته است.

آن ها هزاران نفر را در این منطقه ربوده و حدود 2 میلون و 600 تن دیگر از شهروندان این کشور را از خانه و کاشانه خود آواره کرده اند.
این گروه در سال 2002 میلادی تاسیس شد و بیشتر با شبکه القاعده ارتباط داشت اما در مارس سال 2015 با ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک تروریستی داعش بیعت کرده و نام خود را به ولایت غرب آفریقای داعش تغییر داد.


کد مطلب: 500118

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccsxqp42bqxs8.ala2.html?500118

الف
  http://alef.ir