تبادل زندانیان میان ارتش سوریه و النصره/ درخواست ارتش برای تسلیم شدن افراد مسلح در غوطه شرقی

23 مرداد 1396 ساعت 14:36


ارتش سوریه بیش از ۱۰۰ تن از مخالفان را در مقابل آزادی نیروهای سوری در بند هیئت تحریر الشام آزاد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری "نووستی" روسیه، فعالان مخالف دولت سوریه اعلام کردند که این دولت در مقابل آزادی نیروهای سوری که توسط گروه تروریستی موسوم به "هیئت تحریر الشام" در بازداشت بودند، اقدام به آزادی بیش از ۱۰۰ بازداشتی کرد.

به گفته این فعالان، اقدام مذکور در نیمه شب یکشنبه انجام شد و نیروهای سوری بیش از ۱۰۰ بازداشتی که حداقل بیش از ۲۰ تن از آنها زن بوده و اکثرا از ساکنان استان ادلب و برخی نیز از اهالی استان حماة هستند را آزاد کرد.

به گزارش این فعالان، کسانی که دولت سوریه آنها را آزاد کرده به محل زندگی خود در ادلب و حماة رسیدند.

گروه تروریستی "هیئت تحریر الشام" پیش از این با نام "النصره" فعالیت می‌کرد.

ارتش سوریه همچنین با بلندگو نیروهای مسلح غوطه شرقی واقع در ریف دمشق را به تسلیم شدن فراخواند.

ارتش سوریه با استفاده از بلندگو و انداختن اعلامیه‌هایی به وسیله بالگردها روی ساکنان این منطقه، به ارشاد نیروهای مسلح "جبهة النصره" و مخالفان "میانه‌رو" پرداخت تا آنها را مجبور به تسلیم کند.

همچنین پلیس نظامی روسیه در مناطق کاهش تنش اعلامیه‌های ارتش سوریه را ریخت.

این درحالی است که فرماندهی نیروهای روسیه در سوریه با مخالفان سوری در ماه ژوئیه گذشته توافقنامه‌ای مبنی بر تنظیم مکانیسمی برای ایجاد منطقه کاهش تنش در غوطه شرقی در ریف دمشق امضا کردند.

سرگئی رودسکوی، رئیس اداره کل عملیات‌ها در ستاد کل ارتش روسیه پیشتر اعلام کرده بود، در مذاکراتی که در مصر میان نمایندگان وزارت دفاع روسیه و مخالفان میانه روی سوری انجام شد دو طرف به توافقی درخصوص مدیریت منطقه کاهش تنش در غوطه شرقی رسیدند و قرار شد دو ایست بازرسی و چهار مرکز کنترل پلیس نظامی روسیه در این منطقه ایجاد شود. از مهمترین بندهای این توافقنامه برقراری توافق آتش‌بس در این منطقه است.


کد مطلب: 501757

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccpsqpm2bqxm8.ala2.html?501757

الف
  http://alef.ir