تجری:احتمال تأثیرگذاری ترکیب هیأت‌های نظارت در تأیید صلاحیت‌ها وجود دارد

3 ارديبهشت 1396 ساعت 12:57


سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها، گفت: ممکن است ترکیب متفاوت اصولگرا یا اصلاح‌طلب هیأت‌های نظارت در حوزه‌های مختلف تأثیراتی در تأیید صلاحیت داوطلبان شوراها داشته باشد.

به گزارش فارس، فرهاد تجری سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها امروز یکشنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران با رد هر گونه دخالت اغراض سیاسی در رد صلاحیت‌های داوطلبان شوراها، گفت: ممکن است در بعضی حوزه‌ها با توجه به ترکیب هیأت نظارت که اصولگرا یا اصلاح‌طلب بوده باشند تأثیراتی را در تأیید صلاحیت‌های داوطلبان مشاهده کنیم اما در کل مبنای تصمیم‌گیری درباره صلاحیت‌های داوطلبان بر اساس مدارکی است که مراجع چهارگانه اعلام می‌کنند. 

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه گفته می‌شود برخی جاعلان شناسنامه و زمین‌خواران تأیید صلاحیت شده‌‌اند و نیز اینکه عده‌ای از تأیید صلاحیت‌شدگان هزینه‌هایی کرده‌اند، اظهار داشت: اگر چنین افرادی را می‌شناسید معرفی کنید تا به آنها رسیدگی شود اما گاهی اوقات برخی مستنداتی که راجع به عده‌ای از داوطلبان یا کاندیداها ارائه می‌شود خود، جعلی است.

سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با تأکید بر اینکه اعلام مراجع چهارگانه برای هیأت نظارت بر انتخابات شوراها حجت است، گفت: علت تفاوت میان تأیید صلاحیت‌شدگان هیأت اجرایی با تأیید صلاحیت‌شدگان هیأت نظارت همین استعلام از مراجع چهارگانه است. 


 


کد مطلب: 465055

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccppq0p2bqex8.ala2.html?465055

الف
  http://alef.ir