نقشه جدید کنگره آمریکا برای تحریم ماهان

15 ارديبهشت 1396 ساعت 14:35


انتشار نسخه ای از یک مصوبه جدید دو حزبی که توسط سنا منتشر شده نشان می دهد کنگره آمریکا در حال بررسی روش هایی جدید برای تحریم شرکت ماهان ایر ایران است.

به گزارش تسنیم به نقل از واشنگتن فری بیکن، بر اساس نسخه ای از یک مصوبه جدید دو حزبی که توسط سنا منتشر شده ، کنگره آمریکا در حال بررسی روش هایی جدید برای ممانعت و افشای استفاده هواپیماهای مسافربری شرکت ماهان ایر ایران برای ارسال سلاح و نیرو به کشورهای دیگر است.

این مصوبه پس از آن تصویب شده که شرکت آمریکایی بوئینگ طرح هایی را برای فروش چندین فروند هواپیما به شرکت ایران ایر اعلام کرده است.

این مصوبه جدید، که به صورت ویژه شرکت ماهان ایر را هدف قرار می دهد، دولت ترامپ را ملزم خواهد ساخت تا فهرست تمامی فرودگاه هایی که هواپیماهای ماهان ایر در آنها فرود می آید را در اختیار کنگره قرار دهد. این اطلاعات برای افزایش اقدامات امنیتی در مورد همه هواپیماهای ورودی به آسمان آمریکا که ممکن است در فرودگاه های مورد استفاده ماهان ایر توقف داشته باشند، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این اقدام اولین اقدام کنگره آمریکا علیه شرکت ماهان و دیگر ایرلاین های ایرانی است که در حال حاضر مشغول خریداری چندین میلیارد دلار هواپیما از شرکت های بوئینگ و ایرباس هستند.

سناتور جمهوری خواه جان کورنین، حامی اصلی این طرح در این باره گفت، سنا به دنبال همکاری با دولت دونالد ترامپ برای افشای آنچه وی فعالیت های تروریستی ایران خواند است.

کورنین افزود: «ترامپ به وضوح گفته که امنیت شهروندان آمریکایی در داخل و خارج از این کشور را در اولویت قرار خواهد داد و این (طرح) دولت ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شرکت ماهان ایر را بسیار ناراحت خواهد کرد.»

وی مدعی شد که همه این نهادهای ایران در حملات تروریستی در منطقه خاورمیانه دست دارند و این طرح یک گام ضروری برای حفاظت از امنیت شهروندان آمریکایی و افشای ماهیت واقعی شرکت ماهان ایر است.


کد مطلب: 468854

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccp4q002bqe48.ala2.html?468854

الف
  http://alef.ir