جالب ترین دروغ های سیاسی سال 2015

13 دی 1394 ساعت 22:34


العالم تعدادی از دروغ های سیاسی مهم سال گذشته میلادی را جمع آوری کرد.

به گزارش العالم، "دونالد ترامپ،" نامزد انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا یکی از بهترین دروغگوهای سال 2015 شناخته شده است؛ اما برخی از مهمترین و جنجالی ترین دروغ های سال گذشته میلادی نیز در زیر مطرح شده است.
 
1- دونالد ترامپ: وقتی برج های تجارت جهانی 11 ستامبر منهدم شد، این نامزد انتخابات آمریکا گفته بود: "من در جرسی سیتی، نیوجرسی هزاران نفر را دیدم که برای این اتفاق مرگبار خوشحالی می کردند." ترامپ هیچ وقت این مسئله را ندیده بود، چون به هیچ وجه چنین اتفاقی رخ نداده بود. 
 
2- تد کروز، سناتور جمهوری خواه از تگزاس: «اوباما به این دلیل چاه های نفت داعش را بمباران نمی کند که نگران گرم شدن زمین است.»  
 
3- برنی سندرز، سناتور دموکرات از ورمونت: «تغییرات آب و هوایی مستقیماً مربوط به افزایش تروریسم است.»
سوء تفسیر وضع مبارزه با تروریسم فقط محدود به جمهوری خواهان یا منکرکنندگان تغییرات آب و هوایی نیست. برنی سندرز، رقیب اصلی هیلاری کلینتون نیز در خصوص تروریسم صحبت می کند. اما آیا واقعاً تغییرات آب و هوایی به تروریسم ربط دارد؟ 
 
4-هیلاری کلینتون: «90 درصد از ایمیل های من در زمان وزارت خارجه همچنان در سرور است.»
کلینتون به خاطر استفاده از ایمیل شخصی اش و در معرض خطر قرار دادن مسائل امنیت ملی مورد انتقادهای شدیدی قرار گرفت؛ اما باید بدانید هیچ راهی وجود ندارد تا وزارت خارجه متوجه شود چند درصد از ایمیل های کلینتون از طریق سرور خصوصی دریافت یا فرستاده شده است.
 
5-دونالد ترامپ: «رئیس جمهور ما می خواهد 250 هزار آواره سوری را بپذیرد.»
پس از حملات تروریستی پاریس که منجر به کشته شدن بیش از صد نفر شد، جنبشی قدرتمند میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به وجود آمد که در آن متعهد به حفظ امنیت آمریکایی ها شدند. یکی از وعده های مشترک آنها ممنوعیت از ورود آوارگان سوری به آمریکا بود. پس از مدتی کار به جایی رسید که ترامپ خواستار ممنوعیت ورود تمام مسلمانان شد و در روزهای ابتدایی اکثریت نامزدها به گونه های مختلف به آوارگان سوری حمله کردند. اینگونه ادعاها زمانی بدتر می شوند که آنها می گویند تعداد بیشتری آواره را از سوی دولت پذیرفته اند.
 
6-پیت سیشنز، نماینده جمهوری خواه از تگزاس: «هر روز، در مرزها یا هرجای دیگر، قتل هایی بوسیله افرادی رخ می دهد که همه آنها از جانب دولت اوباما آزاد شده اند.» 


کد مطلب: 321991

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccosq1s2bqio8.ala2.html?321991

الف
  http://alef.ir