عبداللهیان: آمریکا با پرونده تروریسم در منطقه بازی می‌کند

13 آذر 1395 ساعت 20:44


دستیار رئیس مجلس در امور بین‌الملل با بیان اینکه بحران سوریه صرفاً راه‌حل سیاسی دارد، گفت: آمریکا با پرونده تروریسم در منطقه بازی می‌کند.

به گزارش تسنیم، حسین امیر عبداللهیان دستیار رئیس مجلس در امور بین‌الملل عصر امروز (شنبه، 13 آذرماه) در دیدار «عدنان محمود»، سفیر سوریه در تهران ضمن تبریک پیروزی‌های میدانی ارتش سوریه بر تروریست‌ها در مناطق مهمی از حلب، گفت: بحران سوریه صرفاً راه‌حل سیاسی دارد، نمی‌توان به شعارهای مبارزه با تروریسم آمریکا امید بست، آنها با پرونده تروریسم در منطقه بازی می‌کنند.

وی افزود: مردم، رهبری و ارتش سوریه با پایداری در مقابل تروریست‌های وارداتی از خارج، ضامن تمامیت ارضی این کشور بوده‌اند.

دستیار رئیس مجلس در امور بین‌الملل با اشاره به سیاست درست روسیه در حمایت از سوریه، گفت: تهران و مسکو به سیاست‌ حمایتی خود از سوریه در مقابل تروریست‌ها و حامیان جنگ‌طلبی ادامه می‌دهند و به تلاش‌های سیاسی و دیپلماتیک خود برای خروج سوریه از بحران ادامه خواهند داد.

امیر عبداللهیان همچنین خاطرنشان کرد: تهران به حمایت‌های قوی خود از سوریه در تمامی عرصه‌ها ادامه خواهد داد.

همچنین «عدنان محمود» سفیر سوریه در تهران نیز با تقدیر از حمایت‌های همه‌جانبه دولت و ملت ایران از مردم ستمدیده سوریه، گفت: کشورهای استکباری منطقه و حامیان آنها امروز از دستاوردهای رزمندگان ما ناامید و سرافکنده شده‌اند، چراکه نقشه‌های شوم تروریستی که داشته‌اند، همه آن نقشه‌ها نقش بر آب شد.

وی با اشاره به پیروزی‌های سیاسی و میدانی سوریه، افزود: اتخاذ هر تصمیم در مورد سوریه باید در چارچوب سیاست راهبردی سه کشور سوریه – ایران و روسیه صورت گیرد.

 سفیر سوریه در تهران با اشاره به دوراندیشی مقام معظم رهبری در قبال تحولات سیاسی و بین‌المللی منطقه و جهان، خاطر نشان کرد: تمام ملاحظاتی که مقام معظم رهبری در مورد سوریه و برجام داشته‌اند، امروز آن ملاحظات در حال تحقق می‌باشد.

«عدنان محمود» در پایان، توسعه همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: تحقق این قراردادها می‌تواند کمکی برای بهبود اوضاع نابسامان اقتصادی مردم در رنج سوریه باشد.


کد مطلب: 420171

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccmxq0s2bqis8.ala2.html?420171

الف
  http://alef.ir