کنگره آمریکا پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد

18 دی 1395 ساعت 11:53


نمایندگان کنگره آمریکا به رغم اعتراض تعدادی از دموکرات‌های مجلس نمایندگان، پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تایید کردند و در همین راستا جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور در حال کناره گیری آمریکا اعلام کرد، بحث در این مورد دیگر تمام شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، چند نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا به آرای مربوط به دست کم 10 ایالت اعتراض داشتند و مساله "سرکوب رای دهندگان" و گزارش سازمان‌های اطلاعاتی درخصوص اعمال نفوذ روسیه در انتخابات به نفع دونالد ترامپ را مطرح کردند.

با این حال اعتراضات آنها رد شد زیرا از حمایت هیچ سناتوری برخوردار نبودند. مایک پنس نیز به عنوان معاون رئیس‌جمهور در دولت ترامپ انتخاب شد و هر دوی آنها قرار است 20 ژانویه سوگند یاد کنند.

با اعلام آرای مربوط به ایالت‌ها، نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان به منظور اعتراض ایستادند اما هیچ سناتور دموکراتی از آنها حمایت نکرد و بایدن جلوی آنها را گرفت و گفت: دیگر جای هیچ بحثی وجود ندارد.

براساس قوانین فدرال آمریکا اگر دستکم یک سناتور یا یک نماینده مجلس نمایندگان به رای هر ایالتی اعتراض کنند سنا و مجلس نمایندگان به طور جداگانه نشست تشکیل می‌دهند تا ارزش این اعتراض را بررسی کنند.


کد مطلب: 432475

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccmiq0p2bq108.ala2.html?432475

الف
  http://alef.ir