آخرین جزئیات از سیل شمال شرق کشور

21 مرداد 1396 ساعت 21:40


رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از افزایش تعداد مفقودی‌های سیل شمال شرق کشور خبر داد.

اسماعیل نجار در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین تعداد جان‌باختگان و مفقودشدگان سیل در شمال شرق کشور اظهار کرد: آخرین گزارش‌ها حاکی از این است که ۹ تن در استان خراسان رضوی جان خود را از دست داده‌اند و همچنین مفقودشدن چهار تن دیگر نیز در این استان به ثبت رسیده که تیم‌های جست‌وجو در حال یافتن این افراد هستند.

وی با بیان اینکه یک تن نیز در خراسان شمالی جان خود را از دست داده و جسد دو تن نیز در استان گلستان کشف شده است، گفت: یکی از این جان‌باختگان در پی طوفان و پرت‌شدن از ارتفاع جان خود را از دست داده است. همچنین در استان گلستان دو تن مفقود هستند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره احتمال زنده‌بودن مفقودشدگان این حادثه نیز گفت: شواهد حاکی از این است که این افراد جان خود را از دست داده‌اند اما تا زمان کشف اجساد نمی‌توان به طور قطع در این خصوص اظهارنظر کرد.

نجار همچنین با بیان اینکه احتمال افزایش تعداد مفقودی‌های این حادثه وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه عمده این افراد مسافر بوده‌اند، آشنایان و نزدیکان کسانی که ممکن است بستگان یا آشنایان خود را در این حادثه از دست داده باشند، می‌توانند به عوامل انتظامی محل مراجعه و اعلام مفقودی کنند.

وی با بیان اینکه خسارات ناشی از سیل عمدتاً به بخش‌های کشاورزی و تاسیسات زیربنایی وارد شده است، گفت: در استان خراسان رضوی برق ۱۰ روستا قطع شده بود که با اقدامات انجام‌شده جریان برق در ۷ روستا مجددا وصل شده و ژنراتورهای برق اضطراری نیز به سه روستای باقی‌مانده ارسال شده و اقدامات عوامل اداره برق نیز در این مناطق ادامه دارد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه مشکل قطعی گاز در این روستاها نداشته‌ایم، گفت: همچنین جریان آب در ۲۹ روستا با اختلال مواجه شده بود که مشکل ۱۵ روستا رفع شده و در ۱۴ روستا نیز عوامل شرکت آب در حال رفع مشکل هستند که تا زمان رفع مشکل بیش از ۱۰ تانکر آب سیار در محل مستقر است.

نجار اضافه کرد: عملیات امدادرسانی و جست‌وجو تا اطلاع ثانوی در این روستاها ادامه دارد.


کد مطلب: 501225

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccisqpp2bqxi8.ala2.html?501225

الف
  http://alef.ir