عفونت گوش چند نوع است

2 تير 1396 ساعت 18:09


یکی از شایع ترین عفونتها، عفونت گوش است که به دو حالت عفونت و التهاب گوش بیرونی و عفونت گوش میانی اتفاق می افتد.

به گزارش بهداشت نیوز، یکی از شایع ترین عفونتها، عفونت گوش است که به دو حالت عفونت و التهاب گوش بیرونی و عفونت گوش میانی اتفاق می افتد. گوش درد بیشتر از بزرگسالان در کودکان شیوع می یابد. محققان بر این باورند که تکمیل نشدن عملکرد سیستم ایمنی بدن کودک می تواند یکی از عوامل اصلی بروز عفونت گوش درد در کودکان باشد.

عفونت گوش میانی:

در صورتیکه در عملکرد شیپور استاش خللی وارد شود می تواند باعث بروز عفونت گوش میانی در فرد شود.

کانالی که رابط بین گوش میانی و حاق است شیپور استاش نام دارد. شیپور استاش باعث ایجاد تعادل در فشار هوا و مایعات می باشد. ابتلا به انفولانزا و آلرژی می تواند به عملکرد شیپور استاش شده و تورم آنرا می تواند در پی داشته باشد و در نهایت می تواند منجر به عفونت گوش میانی گردد.

 عفونت گوش بیرونی:

از آنجائیکه عفونت گوش بیرونی بیشتر در بین شناگران رایج است از این عفونت به عنوان عفونت شناگران نیز یاد می شود. در واقع باقی ماندن آب در گوش و رشد باکتریها و قارچ ها در نتیجه ی آب باقیمانده در گوش بیرونی می تواند باعث بروز عفونت و التهاب گوش بیرونی گردد. استفاده از گوش پاک کن و یا هر ماده ی شیمیائی که باعث بروز التهاب در مجرای شنوائی شود می تواند باعث بروز عفونت در گوش بیرونی شود.

تاثیر لوزه در بروز عفونت گوش:

اگر لوزه ها دچار التهاب شوند می توانند باعث اعمال فشار به شیپور استاش شوند و عفونت گوش را در پی خواهد داشت. در صورتیکه عفونت گوش شدید باشد می تواند باعث ایجاد آسیب در پرده ی گوش شده و عارضه های شنوائی در پی داشته باشد. اما در صورتیکه عفونت گوش خفیف باشد به خودی خود درمان می گردد و در چنین شرایطی اغلب پزشک داروئی برای فرد تجویز نمی نماید.


کد مطلب: 485927

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccipq0m2bq4o8.ala2.html?485927

الف
  http://alef.ir