سازمان هواشناسی: سامانه بارشی جدیدی در راه است/باران در غرب، مرکز و سواحل

7 فروردين 1396 ساعت 13:16

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه جدید بارشی طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد و گفت: این سامانه بارشی غرب، مرکز و سواحل کشور را در برمی‌گیرد.


احد وظیفه در گفت‌وگو با تسنیم، درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: امروز بخشهایی از شرق، جنوب شرق و جنوب کشور دچار بارشهای باران، رگبار و رعدوبرق خواهد شد.

وی افزود: همچنین طی ساعتهای آینده وزش باد شدیدی در استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان به‌وقوع می‌پیوندد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه جدید بارشی طی 24 ساعت آینده خبر داد و گفت: این سامانه بارشی فردا سه‌شنبه از غرب وارد کشور می‌شود و نوار غربی را دچار بارشهای باران و رگبار خواهد کرد.

به گفته وظیفه، این سامانه بارشی پس از بارشهای باران در غرب کشور به سمت مرکز و سواحل حرکت خواهد کرد و این بخشها نیز در روز چهارشنبه دچار بارشهای باران و رگبار خواهد شد.

وی ادامه داد: این سامانه بارشی تا اواخر هفته در کشور فعال خواهد بود و دستاورد آن بارش باران و رگبار است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به افزایش دمای برخی نقاط ارتفاعات البرز مرکزی طی دو روز آتی اظهار کرد: با توجه به افزایش دما در ارتفاعات البرز مرکزی پدیده بهمن در این مناطق دور از انتظار نیست.

وظیفه منطقه آبعلی استان تهران را با پنج درجه زیر صفر سردترین و راسک سیستان و بلوچستان با 36 درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای شهر تهران نیز امروز به 18 درجه بالای صفر رسیده و هوایی صاف تا نیمه ابری را شاهد هستیم.


 


کد مطلب: 457027

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccimq0m2bqpx8.ala2.html?457027

الف
  http://alef.ir