نگرانی از خسارت سرما به بخش کشاورزی رامسر

5 آذر 1395 ساعت 19:49


فرماندار رامسر نسبت به وارد شدن خسارت به بخش کشاورزی این شهرستان در پی سرمای شدید هوا ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایسنا مازندران حسین شعبان سروری در بازدید از جواهرده رامسر اظهار کرد: عمده دغدغه در برف اخیر، خسارت دیدن بخش کشاورزی است زیرا رامسر یکی از ظرفیت های اقتصادی بخش کشاورزی مازندران به شمار می رود. رامسر با تولید مرکبات و گل و گیاه حرف زیادی برای گفتن در استان مازندران دارد و بارش برف و کاهش دما که طبق پیش بینی هواشناسی به ۳ درجه سانتی گراد زیر صفر می رسد خطرات زیادی برای مرکبات دارد.

سروری درباره تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران گفت: با حضور کارشناسان ویژه کشاورزی، بررسی نکات آموزشی و کمک در جهت آسیب به خسارت های احتمالی پیش بینی شد و امروز چندین تیم از جهاد کشاورزی به روستاها اعزام شدند تا با اقدامات پیش بینی شده شاهد کاهش خسارت ها باشیم.

این مسئول درباره برداشت مرکبات اظهار کرد: مرکبات به هیچ عنوان برداشت نشده و روی درخت باقی مانده و تنها ۵۰ درصد کیوی برداشت شده است که آسیب پذیری کیوی از دیگر مرکبات بیشتر است.

فرماندار رامسر گفت: امیدواریم شاهد خسارات کمتری در بخش کشاورزی باشیم و با توجه به حجم بارش برف احتمال خسارت هایی که وجود دارد بررسی و ارزیابی برای حجم خسارت ها صورت گیرد. تلاش شود برای بیمه محصولات کشاورزی و با بسیج همگانی، کشاورزان با بیمه و مزیت های آن آشنا شوند و در این راه اقدام کنند.

سروری درباره وضعیت راه های شهری و روستایی تصریح کرد: راههای شهری و روستایی با تلاش دهیاران و راهداری باز شده و محورهای مواصلاتی بازگشایی شده است.

وی درباره مقدار بارش در روستاهای رامسر گفت: در روستای جواهرده، بارش برف به ۸۰ سانتی متر رسیده و در دهستان جنت رودبار بارش برف به بیش از ۸۰ سانتی متر رسیده است.فرماندار رامسر از شهروندان و گردشگران خواست برای تردد از محورهای کوهستانی حتما از زنجیر چرخ استفاده کنند و اصول ایمنی را رعایت کنند.


کد مطلب: 417724

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccimq002bqsm8.ala2.html?417724

الف
  http://alef.ir