ضرغامی: مردم فهمیده‌اند که هزینه سازش بسیار بالاتر از هزینه چالش با زورگویان است

15 خرداد 1396 ساعت 18:28


ضرغامی تاکید کرد: ۳۸ سال فشار، تحریم، جنگ و ارعاب نتوانست راه نورانی امام را مخدوش کند و مردم به خوبی فهمیده‌اند که هزینه سازش بسیار بالاتر از هزینه چالش با زورگویان است.

سید عزت الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیما در کانال تلگرامی اش نوشت: بزرگترین کار امام دمیدن روح به کالبد نیمه جان ملت ایران بود.

 آنان آموختند که شخصیت و هویت شان در گرو شجاعت و خودباوری است.

 ۳۸ سال فشار، تحریم، جنگ و ارعاب نتوانست راه نورانی امام را مخدوش کند و مردم به خوبی فهمیده اند که هزینه سازش بسیار بالاتر از هزینه چالش با زورگویان است.

در مراسم دیروز گوئی این خود امام راحل است که با مردم سخن می گوید تا عطش سینه های تشنه آنان را از زلال کلام صادقانه و انقلابی خود سیراب کند.

*پی نوشت*

امام خمینی (ره) در ملاقات با خانواده محترم شهید حجت الاسلام مهدی شاه آبادی، فرمودند: ما "فصوص الحکم" ابن عربی را نزد پدر بزرگوار ایشان (مرحوم آیت الله میرزامحمدعلی شاه آبادی) خواندیم. ایشان در درس مطالبی می گفتند که از سطح کتاب بالاتر بود!
محی الدین ابن عربی از نوابغ عرفان اسلامی است. برخی، کتاب "فصوص" او را مهمترین اثر در عرفان نظری می دانند؛ شهید مطهری در مورد او می گوید: "محی الدین، عرفان را وارد مرحله جدیدی کرد که سابقه نداشت. عرفای پس از او، عموماً ریزه خوار سفره او هستند."
زندگی آیت الله شاه آبادی بزرگ، استاد عرفان امام نیز، سراسر مبارزه علیه حکومت رضاخانی بود. تحصن ١١ ماهه او در اوج استبداد در حرم عبدالعظیم، کار بزرگی بود.

رهبری معظم اخیراً به خانواده شهید فرمودند: "روزی حضرت امام (ره) فی البداهه به من فرمودند، مرحوم آقای شاه آبادی می گفتند اگر نفرات داشتند، علیه رضاخان خروج می کردند.

شرح آن استاد و شاگرد و این استاد و شاگرد، یعنی:

عرفان ناب اسلامی و مبارزه با ظلم و بیداد، دو روی یک سکه اند! ... آدرس اشتباهی ندهند!


عرفان ناب در سروده هاى امام (ره)
...
با کاروان بگویید، از راه کعبه برگرد!
ما یار را به مستی، بیرون خانه دیدیم
لبیک از چه گویید ای رهروان غافل!
لبیک او به خلوت از جام می شنیدیم
ساقی بریز باده، در ساغر حریفان
ما طعم باده ی عشق، از دست او چشیدیم


کد مطلب: 479465

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcceoq0p2bqm08.ala2.html?479465

الف
  http://alef.ir