آخرین جزئیات پرونده شکایت پلیس از بخشدار جوکار

15 خرداد 1396 ساعت 9:31


رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا با بیان آخرین جزئیات پرونده شکایت پلیس از بخشدار جوکار گفت: پلیس راهور به شکایت خود پایبند است تا قانون احقاق شود.

سرهنگ محمد ترحمی رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا در گفت‌وگو با فارس، درخصوص آخرین وضعیت پرونده شکایت پلیس راه از بخشدار جوکار اعلام کرد: بخشدار بعد از 2 روز بازداشت با قرار وثیقه 50 میلیون تومانی آزاد شده است.

وی تصریح کرد: این پرونده نیز در دست پیگیری است و پلیس راهور به شکایت خود پایبند است تا قانون احقاق شود؛ چرا که مامور پلیس راهور در حین انجام وظیفه و اجرای قانون صدمه دیده است.

لازم به ذکر است که راننده خودروی حامل فرماندار ملایر و بخشدار جوکار به علت سرعت بالا با اعلام ایست مامور پلیس راه بخش جوکار مواجه شده و پس از برخورد با مأمور پلیس از محل دور می‌شوند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در بیان جزئیات بیشتری در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: مامور ما برای اعمال قانون راننده متخلفی را که با سرعت غیرمجاز در حال حرکت بود متوقف کرد و از آن مدارک خواست که در این لحظه بخشدار به جای راننده پشت خودرو می‌نشیند و با مأمور برخورد می‌کند؛ مأمور ما عنوان کرد که وقتی خودرو به وی برخورد کرد پرت شده و برف پاک‌کن ماشین را گرفته و بخشدار با حرکت مارپیچ کاری می‌کند که مأمور به وسیله جاده پرت شود.

سردار مهری در پاسخ به دیگر پرسش فارس مبنی بر واکنش پلیس نسبت به این اقدام اعلام کرد: اقدام بخشدار جوکار در این قضیه توهین‌آمیز، غیر قانونی و مجرمانه است؛ ایراد ضرب و جرح به مامور وظیفه‌شناس ما که از جانبازان شیمیایی جبهه است اقدامی مجرمانه و غیرقانونی است.

وی تصریح کرد: فرماندار شهرستان ملایر نیز در آن خودرو حضور داشته و شاهد اقدام مجرمانه بخشدار بوده ولی با توجه به اینکه ایشان مسئول شورای ترافیک شهرستان بوده، اقدام مسئولانه‌ای نیز نداشته‌اند، حتی نسبت به انتقال مامور مجروح ما به بیمارستان نیز عملی انجام نداده‌اند.

عالی‌ترین مقام راهنمایی و رانندگی کشور اعلام کرد: پرونده در مرجع قضایی همدان مطرح است و ما منتظریم تا قانون اجرا شود چرا که قانون برای همه یکسان است و مسئول و غیر مسئول ندارد و باید همه از قانون تبعیت کنند.


کد مطلب: 479267

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcceoq0m2bqmi8.ala2.html?479267

الف
  http://alef.ir