اعلام آمادگی جمهوری‌خواهان کنگره برای همکاری با ترامپ علیه برجام

21 آبان 1395 ساعت 11:19


یکی از سناتورهای مخالف توافق هسته‌ای گفته که جمهوری‌خواهان برای لغو برجام و مذاکره برای توافقی بهتر، با رئیس‌جمهور منتخب امریکا همکاری می‌کنند.

به گزارش فارس، با انتخاب ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا، جمهوری‌خواهان مخالف توافق هسته‌ای که نتوانسته بودند مانع از تصویب این سند در کنگره شوند، حالا امید مجددی برای بر هم زدن توافق پیدا کرده‌اند.

آنطور که واشنگتن پست گزارش داده، یکی از مخالفان مشهور برجام یعنی سناتور «لیندسی گراهام» در این خصوص گفته: «مسائل متعددی وجود دارد که می‌توانیم با رئیس‌جمهور جدید روی آنها کار کنیم ولی توافق ایران، در اولویت است.»

گراهام به قول و قرارهای انتخاباتی ترامپ برای پاره کردن برجام و ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای تکیه کرده و گفته: «ترامپ در خصوص توافق با ایران راست می‌گفت؛ آن باید دوباره مورد مذاکره قرار بگیرد. من می‌خواهم برای این کار، اهرم فشار ایجاد کنم.»

سناتور گراهام که به ریزه‌کاری‌های قانونی مربوط به توافق هسته‌ای اشراف دارد و بارها هم از «باراک اوباما» شنیده بود که «تحریم‌ها ایران را به پای میز مذاکره آورد»، در ادامه برای ترامپ پیشنهادات حقوقی قابل‌اجراء هم داشته و گفته: «من می‌خواهم در قضیه ایران به ترامپ کمک کنم. یک راه این است که تحریم‌ها را مجدداً و بخاطر مسائلی خارج از توافق هسته‌ای، اعمال کنیم؛ این به ترامپ کمک می‌کند که به توافق بهتری دست پیدا کند.»

آمریکا کلکسیونی از تحریم‌ها را از زمان انقلاب علیه ایران وضع کرده که قرار بود برجام فقط تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای را از سر راه بردارد.


کد مطلب: 412666

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcceiq0e2bqse8.ala2.html?412666

الف
  http://alef.ir