فراهمی ظرفیت اسکان 100هزار زائر در مرز مهران

24 آبان 1395 ساعت 21:25


استاندار ایلام گفت: ظرفیت اسکان 100 هزار زائر در مرز مهران فراهم است.

محمدرضا مروارید امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: به منظور افزایش خدمات دهی به زائران امروز نشست ستاد اربعین حسینی در پایانه مرزی مهران با حضور مسؤولان استان تشکیل شد.

استاندار ایلام گفت: در نشست ستاد اربعین نیازهای روزانه برای ارائه خدمات بیشتر به زوار بررسی می‌شود.

مروارید تصریح کرد: در حال حاضر مشکل خاصی برای پذیرایی و استقبال از زوار اربعین حسینی نداشته و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در بحث برگشت زوار نیز تمهیداتی اندیشیده شده است.

نماینده عالی دولت در استان ایلام گفت: در بحث اتوبوس نیز با تلاش و همکاری سازمان راهداری و با مساعدت‌های انجام شده روزانه 3 هزار دستگاه اتوبوس تهیه خواهد شد و در مرز مستقر می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین مقداری پتو نیز برای استفاده زوار اربعین حسینی نیاز است که جمعیت هلال احمر تعهد تهیه آن را داده که به زودی تحویل ستاد اربعین داده می‌شود.

این مسؤول اضافه کرد: با توجه به زیرساخت‌هایی که سپاه و از جمله آستان قدس و خود مردم شهر مهران فراهم کرده‌اند تنها نیاز به تجهیز داشته تا در مواقع نیاز دستکم 100 هزار نفر اسکان داده شوند.

رئیس ستاد اربعین استان ایلام گفت: اقدامات خوبی در زمینه آبرسانی به زوار اربعین حسینی در مرز بین‌المللی مهران طی چند روز گذشته صورت گرفته که نیاز به تقویت بیشتر دارد.

وی ادامه داد: افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی از پل زائر تا پایانه مرزی، روان سازی ترافیک در مسیرهای ورودی به پایانه، ساماندهی بساط گسترها و دست فروشان در مسیر تردد زائرین از دیگر مصوبات نشست ستاد اربعین استان بود.


کد مطلب: 413863

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcce1q012bqs48.ala2.html?413863

الف
  http://alef.ir