سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد: 15 اردیبهشت آغاز پیش ثبت‌نام طرح جریمه غیبت سربازی

بخش اجتماعی الف، 9 اردیبهشت96

9 ارديبهشت 1396 ساعت 11:33


جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه 15 اردیبهشت آغاز پیش ثبت‌نام طرح جریمه غیبت سربازی است، از پیش بینی تسهیلات جدید در قانون تردد مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور در سال 96 خبر داد.

به گزارش فارس، سردار ابراهیم کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص شرایط تردد مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور، اظهار داشت: این افراد باید در مرحله اول و برای ورود به کشور به یکی از کنسول‌ گری‌های ایران در محل اقامت خود مراجعه کرده و مهر ورود در گذرنامه آنها ثبت شود.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص تغییرات شرایط تردد مشمولان اعلام کرد: سعی کردیم برای کسانی که خارج از کشور سکونت دارند تسهیلات لازم را پیش بینی و در مقررات جدید آن را لحاظ کنیم اما تا وقتی که این مقررات به تأیید و تصویب نرسیده است نمی‌توان از آن سخن گفت.

وی ادامه داد: در یکی دو ماه آینده قانون جدید نحوه برخورد با مشمولان خارج از کشور تصویب شده و به اطلاع مردم خواهد رسید.

سردار کریمی به این دسته از افراد اعلام کرد: نگرانی نداشته باشند چرا که فعلاً مشکلی برای ورود به کشور نیست و این افراد می‌توانند به کشور تردد داشته باشند. 

این مقام ارشد سازمان وظیفه عمومی در پاسخ به سوالی در مورد تعداد ایرانیان مشمول خارج از کشور اظهار داشت:‌ آمار دقیقی نداریم اما کسانی که سه سال در خارج از کشور سکونت داشته باشند می‌توانند به ایران تردد کنند.

وی، متولدین سال 78 را از جمله افراد برای فراخوان اعزام به خدمت اعلام و بیان داشت: این افراد تا پایان سال فرصت یک ساله دارند که دفترچه آماده به خدمت خود را دریافت کنند و تا زمانی که 18 سالشان تمام می‌شود وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص جریمه غیبت سربازی اعلام کرد: در سال 96 نیز اجرای این قانون ادامه دارد و از 15 اردیبهشت کار پیش‌ثبت‌نام شروع خواهد شد.

کریمی ادامه داد: در طرح سال 96 مقررات مثل سال گذشته است و بعد از یک فرصتی که برای راستی‌آزمایی پرونده‌ها لحاظ می‌شود افرادی که تا پایان سال 96، 8 سال غیبت سربازی داشته باشند می‌توانند بر اساس مقررات نسبت به پرداخت جریمه به صورت قسطی یا نقدی اقدام کنند.
 


کد مطلب: 466784

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcc4eq002bqem8.ala2.html?466784

الف
  http://alef.ir