افتتاح طرح‌های زیربنایی برکت در استان قم با حضور لاریجانی

17 اسفند 1395 ساعت 12:15


مراسم افتتاح طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با حضور دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در تالار مرکزی شهر قم برگزار شد.

به گزارش الف، پروژه‌های انجام شده از سوی بنیاد برکت در استان قم شامل طرح‌های توانمندسازی اقتصادی، زیربنایی، ساخت مدارس، مساجد و مراکز فرهنگی، خدمات سلامت الکترونیک، قرض‌الحسنه، حمایت مالی و بیمه‌ای ایتام و... است.

در نتیجه اجرای بالغ بر 40 پروژه در این بخش‌ها در استان قم نزدیک به 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این استان شده است.

رییس مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه مسیر وفاق ملی در راستای اشتغال زایی باید ایجاد شود تصریح کرد: مسائل انتخاباتی و سیاسی هر ساله داریم و نیاز کشور است اما باید توجه داشت که همه این‌ها ابزاری برای کار و تولید و توسعه کشور است خصوصاً نباید حرف‌هایی زده بشود که تولید و اقتصاد مختل شود.

علی لاریجانی خاطرنشان کرد: تمام ابزارهای اقتصادی و ملی ما برای این است که تولید راه بیفتد و مشکلات ما حل شود و صادرات افزایش پیدا کند و بقیه موارد لوازم این امر است.

وی افزود: در قم نیز حتماً این رویکرد درست است و بارها به مدیران گفته‌ام که باید تلاش بر این محور باشد که مزیت‌های اقتصادی قم فعال شود و صنعت توسعه یابد.

لاریجانی ضمن تقدیر از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ( ره ) برای اشتغال زایی در قم گفت: گردشگری مذهبی در قم قطب ویژه‌ای است و در زمینه کشاورزی و دامپروری نیز توان خوبی دارد که نیاز است کار جدی شود.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این مراسم با تاکید بر اینکه نیازمند نهضت فقرزدایی و اشتغال‌زایی جدای از مباحث سیاسی هستیم بیان کرد: نهضتی نیاز داریم که مسوولان با تقوای سیاسی تنها خودشان را نبینند؛ در انقلاب و جنگ خواص و سیاسیون خود را ندیدند و به مردم اتکا کردند و آن اتفاقات عظیم افتاد. آنجا دیدیم که تا مردم نیامده بودند، تانک‌ها در کشور جولان می‌دادند و زمانی که مردم آمدند با حداقل امکانات، پیشرفت‌های بسیاری داشتیم.

دکتر محمد مخبر گفت: امروز هم با ندیدن مردم و ظرفیت‌های داخلی امکان حل مشکلات نیست؛ ما در کشور خلاقیت، امکانات و انگیزه داریم اما باید به مردم اتکا کنیم.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تصریح کرد: امروز می‌شود کارهای بزرگی بدون توجه به محدودیت‌های بین‌المللی که وجود دارد انجام داد؛ امروز جوانان با انگیزه و فعالی در کشور داریم که باید از ظرفیت‌ آن‌ها استفاده شود.
وی ادامه داد: ما تا امروز نزدیک به 200 میلیارد تومان در قم سرمایه‌گذاری کردیم که بخشی از آن در اشتغال زایی و بخشی در زیربنایی بوده است.

معاون امور عمرانی استاندار قم هم در ابتدای این مراسم، به اثرگذاری پروژه‌های بنیاد برکت در رفع محرومیت‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: پروژه‌های توسعه آب و فاضلاب، ساخت مدارس، راهسازی و رفع نقاط حادثه خیز در راه‌های روستایی استان و... جزو پروژه‌های بسیار ضروری بود که توسط بنیاد برکت در استان به انجام رسید.

محسن بهشتی خاطرنشان کرد: امیدواریم این پروژه‌ها سرفصل جدیدی باشد که از حضور بنیاد برکت در استان قم بهره بیشتری ببریم و این فعالیت‌ها استمرار داشته باشد.

بهشتی گفت: ما در قالب پروژه‌های عمرانی و مشارکتی و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف که زیرساخت لازم را در استان ایجاد کرده‌ایم و اشتغالزایی برای افرادی که بر اثر کاهش آسیب‌های اجتماعی شرایط بهتری پیدا کرده‌اند آماده همکاری هستیم.

در پایان این مراسم با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، مدیرعامل بنیاد برکت و مدیران و مسوولان کشوری و استانی از خانواده سه شهید مدافع حرم تقدیر شد.


کد مطلب: 452031

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcc1iq0s2bqpx8.ala2.html?452031

الف
  http://alef.ir